CHP'nin Ankara adayı Muharrem İnce mi?

CHP'nin Ankara adayı Muharrem İnce mi?
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce'den çarpıcı açıklamalar.
TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce çarpıcı açıklamalrda bulundu. Vekil İnce dersane konusunda "Bu ülkede Hakkari'deki bir okul ile İzmir'deki bir okul eğitimde nitelik bakımından farklı mı, farklı. Aynı ilde iki okul eğitimde nitelik bakımından farklı mı, farklı. Bölgeler arasında nitelik farkı varsa, okullar arasında eğitimde nitelik farkı varsa, sonunda yarışma sınavı yapılıyorsa, yarışma sınavı varsa ek bir hazırlık gerekir. Bu ek hazırlık ama dershanede olur, dershaneyi kapatırsanız özel ders ile olur. Bunu görememek cahillerin işidir. Bu sınavları kaldırmadığınız sürece ek hazırlık olacaktır. Bu ek hazırlıkta siz dershaneyi kapatırsanız varlıklı insanlar gelir, özel ders alır. Yoksullar alamaz. Başbakan diyor ya, 'Yoksullar dershaneye gidemiyor' diyor ya, o bilgiyi ona kim vermiş bilmiyorum. O bilgi doğru değil. Dershaneler ücretsiz olarak, kontenjan öğrenci okuturlar, sınavlarda başarılı olanları, bütün dershaneler bunu yapmaya mecburdur. Ama şunu söyleyeyim, kaçak olarak devam edecektir. Sınavlar kaldırılmadığı sürece ek hazırlık gerekecektir, kapatırsın ama kaçak olarak bunlar yapılacaktır. Olan devletin vergi kaybına olacaktır." dedi.
 
Muharrem İnce, Erdoğan ile Bülent Arınç arasında yaşanan görüş ayrılığıyla ilgili "Bülent Arınç özgül ağırlığından söz etmişti. Bülent Arınç civaydı, hava yaptı Başbakan onu. Hava, civa Başbakan Yardımcısı oldu. Ayrıca civadan havaya geçmişse onun havasını da Meclis Genel Kurul salonunda ben alacam. Zamanı var, bunu ikinciye de söylüyorum. Bekleyin. Onun en son havasını da genel kurul salonunda ben alacağım." ifadelerini kullandı.
 
"MELİH GÖKÇEK İLE KAPIŞMAK GÜZEL OLUR"
 
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile ilgili bir soru üzerine "CHP'nin Grup Başkanvekili aday adayı olmaz. Ya aday olur, ya olmaz. Onun için ben ortalıkta gezmem. gerekli yerlerde gerekli konuşmalarımı yapmışımdır. Zamanı gelince görürsünüz ama şunu söyleyeyim, AKP Melih Gökçek'i aday yaparsa, onunla bir karşılaşma yapmak hoşuma gider, milletin de hoşuna gider diye düşünüyorum. Sokakta da bana 'Bunun hakkından sen gelirsin' diyorlar. Ama benim böyle bir taleple meydana çıkmışlığım yok. Zamanı gelince bakarız arkadaşlar." şeklinde yanıt verdi.
 
"İTTİFAK HABERLERİNİN ALAYI YALAN!"
 
Vekil İnce son olarak'da CHP'nin ittifak arayışında olduğu iddiaları ile ilgili "İstanbul'da adaylıklarla ilgili haberlerin tümünü doğru kabul etmek mümkün değil. Asparagas haberler de çıkıyor, doğruları da çıkıyor. Seçim sürecinde başka partilerle uzlaşmalar, ortak adaylıklar göstermeler, bunların büyük çoğunluğu asparagastır. CHP'nin ittifak arayışına girmesi gibi bir ittifakı düşünmüyorum bile. Kendi gücü ona yeter diye düşünüyorum." dedi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com