CHP'nin Ankara Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş'a Saldırı

CHP'nin Ankara Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş'a Saldırı
Yaralılar var, araçların camları kırıldı.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın katıldığı, İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nin düzenlediği toplantıda, izleyenler içinden bir kişi, toplantıyı provoke ettiği gerekçesiyle salondan çıkarıldı. 

SALDIRGANLAR, GÖKÇEK'İN KORUMASI MI?

Bu olayın ardından  Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek’in koruma ekibinde bulunduğu iddia edilen boksör ve güreşçilerden oluşan kalabalık bir grubun,  Mansur Yavaş ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın ekibine saldırdığı öne sürüldü. Saldırı sırasına  seçim otobüslerinin camlarını kırıldı. 

Mansur Yavaş, olayın ardından yaptığı açıklamada, “Biz buraya gelirken salonda iki provokatörün olduğunu söylediler. Biz bunu bilerek geldik. Ben bunlara pabuç mu bırakacağım, bunlardan mı korkacağım. Onları buraya gönderen ağa babalarından korkmadım ki bunlardan korkacağım. Kolay değil 20 yıllık bir imparatorluk bitiyor. Böyle şeyler olacak. Ayın 31’inden sonra inşallah temiz bir yönetim gelecek, bu defterlerin hepsi açılacak ve tek tek tüyü bitmemiş yetimin hakkını soracağız. Belli ki bunları öğretip göndermişler. Ben buradan onları gönderenlere rahmetli İsmet İnönü’nün sözüyle sesleniyorum Bir memlekette namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekette kurtuluş yoktur” dedi.

"50-60 KİŞİ SALDIRDI, YARALILAR VAR"

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanlığı da Twitter üzerinden saldırı hakkında açıklama yaptı. Paylaşılan mesajlarda, "'Ülkücüyüz' diyerek toplantıya katılan akabinde sallamalar ve silah çıkarıp toplantıya katılan esnafın, örgütümüzün, gönüllülerimizin üzerine saldıran 50-60 kişilik grup 'en büyük başkan Melih başkan' sloganları atarak küfürler ederek hem insanları yaralamış hem de binaya ve araçlarımıza zarar vermiştir. Toplantıdan 5 dakika önce İl Başkanlığımıza gelen provokasyon ihbarı gerçekleşmiş ancak önlem alma fırsatı maalesef olmamıştır. Aralarında bilinci kapalı bir gencimizin de olduğu yaralıları hastaneye sevk ettik." bilgisine yer verdi. 

CHP'Lİ KUŞOĞLU: "SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

Olayın ardından basın toplantısı düzenleyen CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu da saldırının planlı olduğunu söyledi. "Bizim toplantımızı provoke etmek, bozmak ordaki gelenleri, partililerimizi Mansur Yavaş sevenlerini yıldırmaya yönelik hareketler içerisinde olmaya çalışmışlar. " diye konuştu. Olayla ilgili suç duyurusu yapacaklarını açıkladı. 

"SALDIRGANLAR PARAYLA TUTULMUŞ" İDDİASI

Polisin müdahalede geciktiğini öne süren Kuşoğlu, olay yerinde,  provokasyon yapan şahıstan düştüğünü tahmin ettikleri  bir telefon ve nüfüs cüzdanı  bulduklarını söyledi. Cep telefonundan gönderildiğini ileri sürdüğü bazı mesajları da okudu. Mesajlarda saldırganların parayla tutulduğuna dair ifadeler dikkat çekti. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com