CHP'nin başörtülü adayı Karakoç'un seçim çalışmaları

CHPnin başörtülü adayı Karakoçun seçim çalışmaları
Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde CHP'den belediye başkan adayı gösterilen başörtülü Halime Karakoç, seçim çalışmalarını sürdürüyor

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde CHP'den belediye başkan adayı gösterilen başörtülü Halime Karakoç, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Evli ve 4 çocuk annesi Karakoç, 30 Mart'taki seçimler öncesinde esnafa ve vatandaşlara ziyaretlerde bulunuyor. Ev hanımı olan 36 yaşındaki Karakoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni bir CHP vaat ettiğini belirterek, "Ben hem Kürdüm hem türbanlıyım hem de CHP'de adayım. CHP'nin başörtüsüne karşı bir ön yargısının olmadığını gördüm. CHP'nin insanların diniyle, ırkıyla, örtüsüyle bir uğraşı yok. Önemli olan, siyaset yapmak ve hizmet etmektir. Ben bunları düşünerek gittim aday oldum'' diye konuştu.

CHP'den kendi isteğiyle aday olduğunu dile getiren Karakoç, "Kimsenin zoruyla aday olmadım. CHP'yi kendim seçtim'' ifadesini kullandı.

Seçim çalışmaları kapsamında herkesi ziyaret ettiğini, çalmadık kapı bırakmadığını belirten Karakoç, memleketine en iyi şekilde hizmet etmek için gayret sarf edeceğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Bir anne nasıl çocuğuna şefkatli, merhametli davranıyorsa ben de ilçeme aynen öyle şefkatli bir şekilde hak ettiği hizmeti getireceğime inanıyorum. Vatandaşlar tarafından çok güzel karşılanıyorum. Kadınlarımızın beklentisi çok. Kadın olmam onlar için büyük bir avantaj. Daha çok, iş istiyorlar, çalışmak istiyorlar. Ben de onlara iş imkanı sağlama sözü verdim. Tekstil atölyesi açmak istiyorum. SODES kapsamında genişletilmiş imkanlar sağlamak istiyorum. İnşallah kazanacağıma ve kazandığım zaman da bütün kadınlarımızın sıkıntılarını gidereceğime inanıyorum.''

Esnaf Hatice Doğru ise Karakoç'u cesaretinden dolayı tebrik ederek, "Kadın aday olması çok güzel bir şey, detayları daha iyi düşünecek, biz kendimizi daha iyi ifade edeceğiz, dertlerimizi daha iyi anlatabileceğiz. Bir kadın başkanımız var deyip, çok rahat bir şekilde yanına gidebileceğiz'' dedi.

Kovancılar'da yaşayan Erhan Aydın da Karakoç'un adaylığını gayet olumlu bulduğunu belirterek, "İnşallah kazanır ve Kovancılar layık olduğu hizmetleri de alır diye düşünüyorum. Yoksa CHP'li ya da başörtülü olmasının bizim için bir önemi yok" diye konuştu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com