CHP'nin Boğazlıyan mitingi

CHPnin Boğazlıyan mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)

YOZGAT (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin insanının sağ duyusuna güveniyorum ben. Bakın, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren hiçbir yurttaşımı eleştirmedim. Niye siz o partiye oy verdiniz  diye bir eleştiri de getirmedim" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Boğazlıyan Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, ilçeye ikinci gelişi olduğunu ifade ederek, "İnşallah Allah'ın izni ve sizlerin desteğiyle, inşallah bir daha ki sefere başbakan olarak gelirim. Bunu neden söylüyorum? Türkiye iyi yönetilmiyor, bütün yurttaşlarımın vicdanına sesleniyorum. Bir ülkede siyasetçi zenginleşirse halk fakirleşir. Siyasetçinin görevi, oturduğu koltukta zenginleşmek değildir. Devletin imkanlarını kullanmak değildir" diye konuştu.

Siyasetçinin, halka verdiği sözlerin gereğini yapması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Yani, kul hakkı yememesidir, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yememesidir, üreticinin hakkını korumasıdır, çiftinin, emeklinin hakkını korumasıdır, Türkiye'nin bayrağını korumasıdır" dedi.

Partililerin "Hırsız Tayyip" şeklinde slogan atması üzerine Kılıçdaroğlu, "Onun unvanını bütün dünya biliyor, bütün dünya öğrendi. Şimdi yasaklarla kendi suçlarını kapatmak istiyor. Bir daha rezil oldu. 28 Şubat sürecinde Ankara'da bir Batı Çalışma Grubu vardı, şimdi bunlar başka bir grup kurdular, adı Batı Çalışma Grubu değil, 'batı çalma grubu.' Çalıyorlar, herkes biliyor nasıl çaldıklarını" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ben size bir örnek anlatacağım, sadece bir örnek anlatacağım. Sabahın yedi buçuğu, İçişleri Bakanı oğluna telefon ediyor. 'Oğlum' diyor, 'ne var babacığım, polisler bastı' diyor. 'Ne yapıyorlar?', 'babacığım arama yapıyorlar', diyor. 'Evde ne var' diyor, 'sen biliyorsun baba' diyor. 'Oğlum evde kaç lira para var?', 'bir kaç kuruş var babacığım' diyor. 'Evladım, kaç lira para var' diyor, '1 trilyon lira para var' diyor. Bunlara montaj diyorlar, hiçbirisi montaj değil, mahkeme kararı ile yapılan tespitler. Fezlekelerde yer alan konuşmalar. Ben şimdi halkın vicdanına sesleniyorum. Dünyada hangi İçişleri Bakanının oğlunun evinde 1 trilyon lira para olur? Düne kadar milletin önüne çıkıyorlardı, din, iman edebiyatı yapıyorlardı bunlar. Ses kayıtları düştü yine internete. Allah'ın kelamı ile dalga geçiyorlar, buna izin verecek misiniz?"

-  "Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren hiçbir yurttaşımı eleştirmedim"

Boğazlıyanlıların, doğrudan yana olacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yarın sandığa gideceğiz, 30 Mart'ta. Bir şey istiyorum; elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. İki seçenek var önünüzde, iki alternatif; ya haramdan yana oy kullanacaksınız ya helalden yana oy kullanacaksınız. Boğazlıyan neden yana oy kullanacak? Helalden yana. Zaten Boğazlıyan'a güveniyorum. O başçalan gitmiş, Yozgat'ta miting yapmış. Demiş ki 'Boğazlıyan'ı istiyorum'. Boğazlıyan ayakkabı kutusuna sığar mı, para kasalarına sığar mı, rüşvete teslim olur mu, yolsuzluğa teslim olur mu, kul hakkı yemeye teslim olur mu? Boğazlıyan onurlu bir ilçedir, onurlu insanlar yaşar. Haram paraya teslim olur mu?"

Boğazlıyan'ın  kul hakkı yiyeni affetmeyeceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin insanının sağ duyusuna güveniyorum ben. Bakın, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren hiçbir yurttaşımı eleştirmedim. Niye siz o partiye oy verdiniz diye bir eleştiri de getirmedim. O yurttaşlarıma sesleniyorum; ben hükümeti eleştiriyorum, ben kul hakkı yiyenleri eleştiriyorum, ben yolsuzluk yapanları eleştiriyorum, ben hırsızlık yapanları eleştiriyorum" diye konuştu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com