CHP'nin Bursa mitingi

CHPnin Bursa mitingi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu (2):

BURSA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Huzurlu bir Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz, beraber kuracağız. Size bunun sözünü veriyorum, namus sözü, Kemal Kılıçdaroğlu sözü" dedi.

Partisinin, Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu, Hazreti Muhammed'in, "Yalanla iman bir arada olmaz" dediğini söyledi.

İktidarın günah anlayışının farklı olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Bunlar, bu dünyanın malını alıp bu dünyanın malıyla geçinip gitmek istiyorlar. Bizim de zaten hayret ettiğimiz nokta o. Bu kadar parayı ne yapacaksın sen? Çocuğun, evladın, torunun, yeğenin, amcan tamam. Yetmiyor mu arkadaş? Bursa'dan çağrı yapıyorum baş çalana, sevgili baş çalan, seni kaç lira tatmin ediyor hırsızlık yapmaktan vazgeçmek için? Kaç liraya ihtiyacın var? Emin ol, Türkiye'de ve dünyada yardım kampanyası yapacağım. Düş bu milletin yakasından artık" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, vatandaşlara, hırsızlık ve yolsuzluğa izin vermemeleri çağrısında bulunduğunu dile getirdi.

Şimdiye kadar 10-15 ses kaydının internette yayınlandığını anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Herkes dinledi, ben de meydanlarda dinletiyorum. Baş çalan çok rahatsız. Bugüne kadar çıkan ses kayıtları dolayısıyla kimse yalanlama yapmadı, 'Bu benim ses kaydım değil' demedi. Herkes kabul etti ama bir kişi, baş çalan, 'Hayır, montaj yapılmış' dedi. Bunların bir de havuz medyası var biliyorsunuz, 630 milyon dolara oluşturdukları havuz medyası. Onlar başlık attı, 'Amerika'ya gönderdik, bunlar montaj' dediler. Ertesi gün Amerikan firmaları dediler ki 'Bu kadar da yalan olmaz, biz ne zaman montajdır dedik. Öyle bir şey demedik, bu doğrudur' dediler."

Diktatörlerin, dini siyasete alet etme özelliği olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, "Hırsızlığa prim vermeyin. Bunlar dinden, imandan bahsediyorsa bilin ki arkadan birkaç milyon dolar daha götürecekler. Hiç kimse bize asla diz çöktüremez. Havuz medyasını almayın, seyretmeyin" diye konuştu.

- Urla'daki villa iddiası ve yerel seçimler

İzmir'in Urla ilçesinde bir sit alanına villa yapıldığı iddiasına da değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Vali diyor ki 'Birinci derece sit alanı, burada villa yapılmaz. Yasalar var, kanun var. Bunları yıkmak zorundayız.' Hemen telefon ediyor baş çalana, 'Buradaki vali, villaları yıkacak, müdahale et, bakana talimat ver' diyor. O da hemen alıyor telefonu, bakana talimat veriyor. İki villaya valiyi satıyor, devletin valisini. Olay ortaya çıktı, bu baş yalancı, 'O villalar 35 yıldır orada var' dedi. E bereket versin Google var. Baktılar, 2 yıl önce o villalar orada yok, bırakın 35 yılı. Hayatımda bu kadar yalan söyleyen, bu kadar büyük bir hırsızlık, yolsuzluk yapan bir adam görmedim. Emin olun dünya sinemasının kıblesi olan Hollywood'da bile böyle bir olayı, bir senarist düşünmemiştir. Meraklanmayın, önümüzdeki yıllarda göreceksiniz baş çalanın hikayesi olarak Hollywood filmlerinde olacak, göreceksiniz.

Çok yakın bir zamanda yerel seçimler olacak. Ya bakan ya da vatan evlatları seçilecek. Bakan evladına veriyorsan, soygunu göze alıyorsun, asla şikayet etmeyeceksin. Açlıktan nefesin de koksa 'Ben bu hükümete oy verdim, halim kalmadı' diyeceksin. Ya da vatan evladına vereceksin, millet için çalışacak, millete hesap verecek, namuslu adam olacak, hırsızlık yapmayacak, yiğit adam olacak, babasının sözünü dinleyecek. Türkiye'yi kirlilikten arındırma, beraber olma vakti geldi. Huzurlu bir Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz, beraber kuracağız. Size bunun sözünü veriyorum, namus sözü, Kemal Kılıçdaroğlu sözü."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com