CHP'nin Bursa mitingi

CHPnin Bursa mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu (3):

BURSA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili bu adama 'başbakan' demeyecek hele hele 'sayın' demeyecek" dedi.

Partisinin, Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu, devlete duyduğu saygı dolayısıyla 17 Aralık 2013'e kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "Sayın Başbakan" dediğini söyledi.

CHP olarak bir genelge çıkardıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili bu adama 'başbakan' demeyecek hele hele 'sayın' demeyecek. Adamın unvanı belli, dünya biliyor. Artık onun unvanı baş çalandır, herkes bunu böyle bilsin. Arkadaşlarıma da şunu söyledim; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan diye soru önergesi vermeyeceksiniz artık. Çünkü hırsızdan başbakan olmaz. Eskiden derdim ki 'Sayın Başbakan, senin televizyon kanalında, istersen havuz medyanda, senin istediğin gazetecilerle, senin istediğin saatte oturalım konuşalım. Kim doğruyu, kim yalan söylüyor.' Şimdi 17 Aralık'tan sonra bunu da kestim. Çünkü ben bir hırsızla aynı masaya oturamam, bir hırsızla muhatap olamam. Açıkça söylüyorum; onun hiçbir şeyine de cevap vermeyeceğim. Onu Adem'e mahkum ediyorum. Bir hırsızla namuslu bir adam karşı karşıya gelemez. Deniliyor ki 'Efendim bunlar giderse istikrar bozulur.' Bunlar giderse Türkiye kurtulur. Bunlar giderse Türkiye'de istikrar olur. Bunlar giderse vatandaş rahat bir nefes alır. Bunlar giderse vatandaşın kafasında 'Ya ne oluyor bu memlekette' diye bir soru kalmaz. Yeter ki düzgün, namuslu insanlar iktidara gelsinler, ülkeyi yönetsinler. Bizim düzgün ve temiz bir siyasete ihtiyacımız var. Kaba güçlerini Meclis'te de kullanıyorlar. Bizim milletvekillerimiz 'Hırsız var' dedikleri zaman, 'Vay efendim siz bizim Başbakanımıza neden hakaret ediyorsunuz?' 'Hırsız var' diyorlar, sen alınıyorsun. Demek ki biliyorsun."

- "Hiç kimseyi ayrıştırmayacağız"

Ülkenin yönetimine gelmeleri halinde işlerini helaliyle huzur içinde yapacaklarını, halka hizmet edeceklerini ve her kuruşun hesabını vereceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, bunu namuslu bir görev kabul ettiklerini bildirdi.

Bu sırada bazı partililerinin, "Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek" sloganını duyan Kılıçdaroğlu, "Siz hiç meraklanmayın. Allah'ın izniyle başbakanlık koltuğuna oturduğumuzda bunların hepsinden hesap soracağım, hiç endişeniz olmasın. Kul hakkı yiyenden hesap soracağız. Kul hakkı yemenin ne kadar ağır bir günah olduğunu biliyorum. Babamız bize öyle öğretti. Rahmetli babam derdi ki 'Oğlum sen doğru dur, eğri belasını bulur.' Buluyorlar işte" diye konuştu.

Bursa'nın çok güçlü bir kent olduğunu ifade ederek, son dönemde büyük kan kaybettiğini savunan Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necati Şahin'e destek istedi.

Başbakan Erdoğan'ın son günlerde Kuvayı Milliyeden bahsettiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

 

"Bursa Valiliği ne yaptı? T.C'yi sildi. Bu baş çalan bir şey yaptı mı? Yapmadı değil mi? Bursalılar tepki verdiler, T.C yeniden yazdı. Sıkışınca mı aklına geliyor? Bir an önce gitmesi ve Türkiye'yi huzura kavuşturması gerekiyor. Yerelde de yapacağız bunu. Başkan gelecek, oturacak. Bursa'ya, Bursalılara hizmet edecek. Birlikten ve beraberlikten söz ettim, beraber yaşamaktan söz ettim. Hiç kimseyi ayrıştırmayacağız. Başı açık, başı kapalı, doğulu, batılı, güneyli, kuzeyli, bu ülkede mi yaşıyoruz, beraber yaşayacağız, huzur içinde yaşayacağız. Hakkari'deki de benim vatandaşım, Edirne'deki de benim vatandaşım. Derenin öbür tarafındaki de benim vatandaşım, bu tarafındaki de benim vatandaşım. Göçmeni de benim vatandaşım, başka birisi de benim vatandaşım. Ben vatandaşımı başımın üstünde taşıyacağım, ayrıştırmayacağım, bölmeyeceğim, kavga ettirmeyeceğim. Oy vermeyene de hizmet etmeyi namuslu görev kabul edeceğim."

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com