CHP'nin Çanakkale mitingi

CHPnin Çanakkale mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu (3):

ÇANAKKALE (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Birlik içinde olalım, ayrışmayalım. Huzur içinde olalım, beraber kucaklaşalım. Ayrışmaktan her zaman toplum zarar görmüştür. Neden beraber olmayalım, neden huzur içinde yaşamayalım? Kavganın nedeni ne? Neden kavga ediyoruz?" dedi.

Partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu, yeni, güzel, huzur içinde yaşanan bir Türkiye'yi beraber inşa edeceklerini söyledi.

Annelerin sabahları çocuklarını okula güler yüzle göndereceği, babaların caddede tanımadığı kişilerle karşılaşsa bile selam vereceği, insanların güler yüzle birbirlerine "merhaba" diyeceği bir Türkiye inşa edeceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Çocuklarımız iş bulsun, huzur içinde çalışsın. Herkes alın teriyle kazandığı ekmeği huzur içinde evine getirsin. Çiftçi sabahın köründe tarlaya gidip eşiyle çalışıyorsa huzur içinde üretimini yapsın, elde ettiği ürünü satsın, değerini alsın, alın terinin karşılığını alsın, sonbaharda düğününü derneğini huzur içinde yapsın. Çocuklarımız, gençlerimiz caddelerde, sokaklarda özgürce gezsin. Varlık içinde olalım, hepimizin varlığı olsun. Birlik içinde olalım, ayrışmayalım. Huzur içinde olalım, beraber kucaklaşalım. Ayrışmaktan her zaman toplum zarar görmüştür. Neden beraber olmayalım, neden huzur içinde yaşamayalım? Kavganın nedeni ne? Neden kavga ediyoruz?"

Çanakkale'nin, Türkiye'nin en güzel illerinden biri olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, özgürlük ve barış isteyenlerin buraya gelmesi gerektiğini anlattı.

"Başka ülkelerin askerleri bu topraklarda bizim çocuklarımız olarak yatıyor" diyen Kılıçdaroğlu, onların torunlarının her yıl Çanakkale'deki anma törenlerine katıldığını anımsattı. Çanakkale'nin, tarihte önemli bir yeri bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Çanakkale, sosyal demokratların kalesidir. Çanakkale, özgürlüğün kalesidir. Çanakkale, barışın kalesidir" değerlendirmesinde bulundu.

- CHP'li belediyeler

Belediyeciliği çok iyi bildiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"İlk metroyu yapan, kazmasını vuran bir CHP'li belediye başkanıdır. İlk tanzim satış mağazalarını kuran yine CHP'li belediyelerdir. İlk kentsel dönüşümü yaptıran, hiç kimseyi kentin dışına sürmeden rantı ona veren belediye yine CHP'li belediyelerdir. Biz yerel yönetimi biliyoruz, halka hizmet etmeyi biliyoruz, her kuruşun hesabını halka vermeyi namuslu bir görev kabul ediyoruz. Biz yolsuzluklara karşıyız, huzur ve barıştan, alın terinden, emekten, kadın-erkek eşitliğinden yanayız."

Kılıçdaroğlu, çiftçilere de seslendi. Mazot, gübre ve zirai ilaç fiyatlarına değinen Kılıçdaroğlu, "Yaşadığınız sıkıntıları çok iyi biliyorum ama siz de biliyorsanız, oyunuzun rengini değiştirin. Gittiğiniz yolu değiştirin, doğruluktan ayrılmayın. Doğru siyaset yapanların arkasında olun, onlara güç verin. Herkes bu ülkede huzur içinde yaşayabilir, herkes kazanabilir. Bu ülkede açlığı, yoksulluğu yok edeceğiz. Herkes huzur ve barış için içinde yaşayacak. Doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde hiçbir yurttaşımı ayırmayacağım. Tamamını kucaklayacağım" diye konuştu.

Yollarını, yöntemlerini iyi belirleyip 30 Mart'ta sandığa gideceklerini bildiren Kılıçdaroğlu, demokrasiyi yeniden inşa edeceklerini dile getirdi.

Şair Nazım Hikmet'in, "Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine" dizelerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Güzel bir Türkiye'yi el birliğiyle kuracağız. Huzur ve barış içinde yaşayan bir Türkiye görecekseniz" ifadesini kullandı.

Çanakkale Belediye Başkanı ve partisinin adayı Ülgür Gökhan'ı platforma davet eden Kılıçdaroğlu, onun, vatandaşa hizmet etmekten zevk aldığını belirtti.

Gökhan'ın, kendisine oy veren ya da vermeyen diye ayrım yapmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Hayatını Çanakkale'ye adadı. Çanakkaleliler için çalışıyor. Onu yine size emanet ediyorum. Barışın ve özgürlüğün kenti Çanakkale'deyiz. Kazdağları'nın eteklerindeyiz. Kazdağları'nı da koruyacağız ama bizi iktidara getirmeniz lazım. Yolsuzluk yapanlar gidecek, her kuruşun hesabını vatandaşa vermeye söz vermiş insanlar gelecek. Böyle olacağız, size söz veriyorum. Halkı zenginleştireceğiz, halkın cebi para görecek. 30 Mart'ta siz kazanacaksınız, Türkiye kazanacak."

Bu arada, miting sırasında izleyiciler arasındaki bir kadın rahatsızlandı. Miting alanı dışına çıkarıldıktan sonra ilk müdahalesi CHP Kepez belde Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Faruk Mutan tarafından yapılan kadın, 112 Acil Servis ekiplerince Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com