CHP'nin Çekmeköy mitingi

CHPnin Çekmeköy mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu:

İSTANBUL (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçmenlerinden, geçen seçimde kendilerine oy vermeyen yurttaşları bularak, CHP'ye oy vermeleri konusunda ikna etmelerini istediğini söyledi.

Partisinin, Madenler Meydanındaki Çekmeköy mitingine katılan Kılıçdaroğlu konuşmasında, İstanbul'u kazanmak için gece gündüz çalıştıklarını, ancak sadece kendilerinin çalışmasının buna yetmeyeceğini, tüm partililerin de aynı şekilde çalışması gerektiğini söyledi. 

Bu süreçte beraber, el ele çalışmaları gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Beraber çalışacağız, söz mü? Sandıklara sahip çıkacağız, söz mü? Miting meydanlarında 'hırsız Tayyip' deyince, benim aleyhimde tazminat davası açmış. Bizim korktuğumuzu sanıyor. Ben senden niye korkacağım?" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, İstanbul'u yeniden inşa edeceklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Türkiye İstanbul'dur, İstanbul Türkiye. Çekmeköy'ün de İstanbul'un da sorunları var. Bu sorunları çözmek CHP'li belediyelerin boynunu borcudur. Sancaktepe başkan adayımıza, sizin gibi güveniyorum. Sancaktepe'nin imar sorununu çözecek. Bunun sözünü verdi. Tarihini de verdi. Bunları yalnız, orada Bilal'in kasaları var. Onları o kasaların içine koymayacağız."

Meydanda bulunan vatandaşlara, "Bana güveniyor musunuz?, inanıyor musunuz?" diye soran Kılıçdaroğlu, aldığı olumlu cevap üzerine, "Biz de size güveniyoruz" dedi.

İstanbul'un sayısız sorunu olduğunu ve bunların her geçen gün büyüdüğünü savunan Kılıçdaroğlu, bu sorunları ancak partilerinin adayı Mustafa Sarıgül'ün çözebileceğini anlattı.

"Çare Sarıgül" diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Madem ki bu sorunlar var ve bunların çözülmesi gerekiyor, o zaman bize sorumluluk düşüyor. Ayın 30'unda sandığa gideceğiz. Ele ele, kol kola gideceğiz. Oyları vereceğiz ve Sarıgül'ü belediye başkanı yapacağız. Söz mü? Vallahi başçalan duysa kriz geçirecek. Madem ki beraberiz, heyecanlıyız, sizlerden bir isteğim var. Günde sadece 10 dakika çalışacaksınız. Geçen seçimlerde CHP'ye oy vermeyen bir yurttaşı bulacaksınız. Beraber sandığa gideceksiniz. 'Türkiye'nin içinde bulunduğu koşullar iyi değil. Türkiye iyi yönetilmiyor. Türkiye bu iktidar döneminde dünyaya rezil oldu. Yolsuzluk yaptılar, kul hakkı yediler, Allah'ın kelamıyla dalga geçtiler' diyeceksiniz ve bize oy vermeye ikna edeceksiniz. Bu ülke, çocuklarımız, geleceğimiz için mücadele edeceğiz."

CHP olarak kendilerine oy vermeyenler de dahil herkesi kucaklayacaklarını anlatan Kılıçdaroğlu, "Asla bölücü olmayacağız. Bölünmeyeceğiz, birlikte olacağız. Unutmayın, ayrılık, gayrılık, ayrışmak yok. Demokrasi, özgürlüğümüz için asla bölünmeyeceğiz. Güzel ülkemizi birlikte, yeniden inşa edeceğiz. Bütün İstanbul'u silkeleyeceğiz. Silkeleyeceğiz derken, ağaçtan bir meyve sakın beklemeyin. Bunlar bereketsiz. Malı götürdüler. Paraları götürdüler. Biz yeni Türkiye'yi, İstanbul'u inşa edeceğiz. Sarıgül İstanbul'u, İstanbul'dan yönetecek. Burayı bir diktatörün yönetmesine asla izin vermeyecek" ifadelerini kullandı. 

- Mitingten notlar

Mitingin yapıldığı alan CHP flamalarıyla donatıldı. Alanın değişik yerlerine Mustafa Kemal Atatürk, Kemal Kılıçdaroğlu ve Mustafa Sarıgül'ün resimleri asıldı.

Mitinge, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül de katıldı.  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com