CHP'nin cemevi önergesine ret

CHP'nin cemevi önergesine ret
CHP’nin, cemevlerinin tamir ve tadilat giderlerinin karşılanması önerisi kabul edilmedi.

Meclis Genel Kurulu’nda bütçe görüşmelerinde CHP’nin, cemevlerinin tamir ve tadilat giderlerinin Maliye Bakanlığı bütçesinden Diyanet İşleri Başkanlığına aktarılacak ödeneklerden gider kaydedilerek ödenmesine ilişkin önergesi kabul edilmedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın 4. maddesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Maliye Bakanı, Suriyeli mülteciler için şu ana kadar bütçeden aktarılan paranın 482 milyon lira olduğunu belirterek, “AFAD üzerinden bu parayı gönderiyoruz” dedi.

CEMEVİ ÖNERGESİ REDDEDİLDİ

Bu arada CHP’nin 4. madde üzerinde cemevlerinin tamir ve tadilat giderlerinin Maliye Bakanlığı bütçesinden Diyanet İşleri Başkanlığına aktarılacak ödeneklerden gider kaydedilerek ödenmesine ilişkin önergesi reddedildi. Önergenin gerekçesinde cemevlerinin tamir ve tadilat giderlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinden karşılanabilmesini teminen Maliye Bakanlığı bütçesinin yedek ödenek tertibinden aktarma yapılmasının öngörüldüğü ifade edildi.

CHP’nin, köy muhtarları ile şehir ve kasaba, mahalle muhtarlarına net asgari ücret tutarında aylık ödenek verilmesine ilişkin önergesi de reddedildi.

Görüşmelerin ardından 4. madde kabul edildi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com