CHP'nin Çiçeği Burnunda Başkanına Zor Sorular

CHP'nin Çiçeği Burnunda Başkanına Zor Sorular
Habertürk yazarı Yiğit Bulut'tan, CHP'nin İstanbul yeni İl Başkanı Nebil İlseven'e zor sorular...

Yiğit Bulut, CHP'nin çiçeği burnunda İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven'e Doğan Grubunun tartışmalı dosyalarını sordu ve ekledi.. Takip ettiğin dosyalar siyasette sık sık karşına çıkacak. Şimdiden hazır ol!

2004 sonrasından birkaç hatırlatma:

1- 2004 yılında Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişleri tarafından hazırlanan raporda, Doğan Grubunun 2000-2001 yıllarında batık bankalarda bulunan 100 milyon dolarlık kredisinin, takibe alınmak yerine, faizleri düşürülerek yeniden yapılandırıldığı vurgulandı. Rapora göre 100 milyon dolardan fazla kredi borcu, farklı tarihlerde 2008 yılına kadar libor artı 2.5 faiz üzerinden ötelendi.

2- Doğan Grubu'nun 100 milyon dolarlık borçlarının yeniden yapılandırılarak ötelenmesi ve Demir-Halk Bank'ın Doğan-Cıngıllıoğlu Grubuna satılması döneminde, Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanlığı Vural Akışık, TMSF Başkanlığı ve BDDK Başkan Yardımcılığı görevi de Nebil İlseven tarafından yürütülüyordu...

Bu hatırlatmalar sonrası Nebil İlseven'e bir dost tavsiyesi: Bu sorular siyasette çok karşısına çıkacak, hazır olmasında fayda var!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com