CHP'nin Çorum mitingi

CHPnin Çorum mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (3)

ÇORUM (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Küçük bir çocuk, 15 yaşında Berkin Elvan, ekmek almak için dışarıya gidiyor ve bu çocuğumuz hayatını kaybetti. Ailesine başsağlığı diyorum. Acaba bu başçalan ailesine telefon edip başsağlığı diler mi? Emin olun dilemez" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Çorum Abide Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Rabia selamının anlamının artık farklı olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Bu başçalanın yaptığı bir işaret var. Türkiye'deki dertleri bitirmiş Mısır'la uğraşıyor. Türkiye'deki işsizlik sorununu bitirmiş, çatışmayı bitirmiş, kalkmış Suriye ile uğraşıyor. Sen kendi ülkenin dertleri ile uğraş, efendim ne diyordu, bu işareti yapıyordu (Rabia selamını göstererek), Allah büyüktür. Bu işaret şimdi ne anlama geliyor. Dört bakan bir başçalan" diye konuştu.

- Berkin Elvan'ın ölümü

Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan Berkin Elvan'ın hayatını kaybettiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, şu ifadelerde bulundu:

"Değerli kardeşlerim Gezi eylemlerini biliyorsunuz, gencecik çocuklarımız, onların anneleri, Taksim Parkı'nı korumak istediler. Küçük bir çocuk, 15 yaşında Berkin Elvan, ekmek almak için dışarıya gidiyor ve bu çocuğumuz hayatını kaybetti. Ailesine başsağlığı diyorum. Acaba bu başçalan ailesine telefon edip başsağlığı diler mi? Emin olun dilemez. O çocuk 15 yaşındaydı, evine ekmek götürüyordu. Ekmek almak için sokağa çıkmıştı ama onun hayatına son verdiler. O nedenle Türkiye'nin yaşadığı bu dramları hepimiz bilelim. O çocuk hepimizin çocuğu. Çocuğu olan annelere babalara sesleniyorum. 15 yaşında bir çocuğunuz hayatını kaybetse ekmek almak için, onun ekmeğini elinden aldılar hayatına son verdiler. Bunu kabul etmemiz mümkün değil."

-  "Allah'ın tuzağı vardır"

"Bu arada bu başçalan arada bir seçim meydanlarında bana da ağza alınmayacak küfürler ediyor. Onun terbiyesi odur" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

"Rahmetli babam derdi ki, 'oğlum sen doğru dur, yalan yapan, yanlış yapan belasını bulur' derdi. Allah'tan da belasını buluyor. Ne diyeceksin başka? Şimdi bakınız, geçen gün beni eleştirmiş gene, en ağır şekilde, 'sen benim çocuklarıma nasıl yolsuzluk yaptın diyebilirsin' diyor. Konuşurken, diyorum ya, Allah büyüktür, Allah'ın tuzağı vardır, öyle güzel bir şey yaptı ki, diyor ki, bana diyor, 'sen, benim evlatlarıma helal lokma yedirmediğim halde, haramdan bahsedecek kalitede değilsin' diyor. Ben de aynı şeyi söylüyorum zaten. Sen çocuklarına helal yedirmiyorsun, ben de söylüyorum sen de söylüyorsun. Kim söyletiyor ? Rabbim söyletiyor Rabbim, Allah söyletiyor. 'Çocuklarıma helal lokma yediremedim' diyorsun, sen söylüyorsun."

-  "Leblebinin başkentine de soyadı Nohut olan bir belediye başkanı yakışır"

Partisinin Çorum Belediye Başkan adayını tanıtan ve destek isteyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Değerli Çorumlular, üç yere daha gideceğim. Kısaca şunu söyleyeyim. Sizin bir belediye başkanınız var halen koltuğunda oturan. Adının betoncu Muzaffer olduğunu söylediler bana, oradan beton almadan kimse iş yapamıyormuş belediyede, betoncu Muzaffer'e hesabını soracak mısınız sandıkta? Söz mü ? Bakınız, güzel bir belediye başkanı adayımız var Metin Nohut, Şimdi Allah aşkına leblebinin başkentine de soyadı Nohut olan bir belediye başkanı yakışır. Öyle değil mi ? Beraber mücadele edeceğiz, güzel bir belediye meclis listemiz var. Kenan Başkan Çorum sevdalısı, Çorumlularla ilgili Ankara'da derneği var. O derneğin uzun yıllar yöneticiliğini yaptı. Şimdi, burada, Çorum'da sizlere hizmet etmek istiyor. Ona bir şey söyledim. Seçildiğin gün parti rozetini takmayacaksın, sen, oy versin vermesin bütün Çorumlulara hizmet edeceksin. Ayrılık gayrılık yapmayacaksın, bunun mücadelesini vereceksin' dedim. Sağ olsun, 'evet bunun mücadelesini vereceğim' dedi. Çorum'u Çorumluyu seviyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz, Sizlere inanıyoruz, güveniyoruz, Umuyorum, ayın 30'unda Çorum yeni bir tarih yazacak. Kenan başkan inşallah belediye başkanlığı koltuğuna oturacak ve Çorum inşallah Orta Anadolu'nun güçlü, incisi olacak. Biliyorum, yürekten inanıyorum ona."

Mitinge gelen kadınlara da seslenen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aranızda çok sayıda kadın kardeşim var. Çocuklarınızı sevdiğiniz gibi ülkeyi de sevdiğinizi biliyorum. Çocuklarınızı sevdiğiniz gibi bütün insanları sevdiğinizi biliyorum. Ben size inanıyorum ve sizlere güveniyorum. Sizin kılık kıyafetiniz üzerinden uzun süre siyaset yapıldı. Yok başı açık, yok başı kapalı bir sürü laf edildi. Ben sizlere söylüyorum, Çorum'a, bütün Türkiye'ye söylüyorum, herkes duysun istiyorum, ister başı açık olsun, ister başı kapalı olsun, her annenin benim başım üstünde yeri var. Ayrılık gayrılık yapmayacağız. Bütün Çorumlu kardeşlerime söylüyorum. İnancınız ne olursa olsun, kimliğiniz ne olursa olsun, siyasi görüşünüz ne olursa olsun, insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır."

- "En büyük hedefim bu ülkede atanamayan öğretmen kalmamasıdır"

Kılıçdaroğlu, Çorum mitinginde sözlerini şöyle tamamladı:

"Büyük Nazım der ki, 'Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşamak'. Eminim, hepimiz bu güzel ülkede, Türkiye'de bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayacağız. Barışı, huzuru getireceğiz, halk zenginleşecek, halkın cebi para görecek, inanın en büyük arzum, en büyük hedefim her ailenin mutlu olmasıdır. hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesidir, ülkede barışın olmasıdır, çiftçinin ektiği ürünün, alın terinin karşılığını almasıdır, esnafın her sabah siftah yapması, akşam evine huzur içinde gitmesidir. Her üniversite öğrencisinin çağdaş bir yurtta kalmasıdır, aile sigortasını getirerek her eve ekonomik güvence getirilmesidir. Bunlar için çalışacağım. En büyük arzum, en büyük hedefim bu ülkede atanamayan öğretmen kalmamasıdır, öğrencilerle buluşturacağım sizi, hiç meraklanmayın, bu benim hedefimdir."

(bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com