CHP'nin Erzincan mitingi

CHPnin Erzincan mitingi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslendi: (1)

ERZİNCAN (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında çiftçi için mazot 1,5 lira olacaktır. Kaynağı nereden bulacaksınız diyorlar? Kaynağı gördünüz değil mi? 17 Aralık operasyonuyla gördünüz" dedi.

Erzincan'da partisinin il başkanlığının Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde halka seslenen Kılıçdaroğlu, miting öncesi başlayan yağmurun bereket olduğunu belirterek, 30 Mart'ta da demokrasinin bereketini göreceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, yağmur yağdığı için kürsünün önünde konuşacağını ve mitingdekilerle beraber ıslanacağını ifade ederek, "Madem yağmur yağıyor aynı koşullarda olmak durumundayız" diye konuştu.

Erzincan'dan önce ziyaret ettiği Erzurum, Kars ve Ardahan'da yurttaşların pek çok şeyden şikayet ettiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Kars'ta, Ardahan'da Türkiye'nin neresinde olursa olsun, hangi coğrafyada yaşarsa yaşasın, kimin derdi varsa o derde derman olmak için yola çıktım" ifadesini kullandı.

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren ve çiftçinin mazotu 5 liradan satın aldığını dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Dünyanın en pahalı mazotunu satıyorlar. Bütün çiftçi kardeşlerime sesleniyorum, size söz veriyorum Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarında çiftçi için mazot 1,5 lira olacaktır. Kaynağı nereden bulacaksınız diyorlar? Kaynağı gördünüz değil mi? 17 Aralık operasyonuyla gördünüz. 17 Aralık, Şeb-i Arus 'düğün gecesi' demek, önemli bir gün. Polis, o gün önemli bir operasyon yaptı. Başbakan'ın oğlunun evinde sabah yapılan görüşmeyle bir gerçeği gördük. Arkadaşlarım büyük ihtimalle o ses kayıtlarını size dinlettiler. 'Bunlar montaj' diyor. 'Ey Kılıçdaroğlu senin de sesini montaj haline getireceğiz' diyor. Eğer adam gibi adamsan sözünün arkasında duruyorsan, gerçi adam gibi adam olmadığını hepimiz biliyoruz. Allah aşkına kul hakkı yiyenden adam olur mu? Yolsuzluk yapandan adam olur mu? Şaibeli adamdan adam olur mu? Hırsızdan, kul hakkı yiyenden başbakan olur mu?"  

- "Oğlum Güney Kore'de doktora yapıyor"

"Kendisine benim sesimi montaj yapması için bazı ipuçları vereyim" diyen Kılıçdaroğlu, oğlunun Güney Kore'de doktora yaptığını belirterek şöyle konuştu:

"Arada bir oğlumla Skype üzerinden konuşuyoruz. Pazar günleri sohbet ediyoruz. 'Dersler nasıl gidiyor, sınavlar nasıl gidiyor, neler yapıyorsun?' diye benimle annesiyle konuşuyor. Bak başçalan, oğlum Güney Kore'de. Skype'den konuşuyorum. Şimdi benim sesimle oğlumun sesini bir montajla bakalım. Ben acaba oğluma şunu söylüyor muyum, 'oğlum kaldığın evde ne kadar para var, aman sıfırla.' Ertesi gün saat 11.35'te yine telefon edip, 'oğlum tamamını sıfırladın mı?' O da bana şunu söylemiyor, 'Babacığım büyük ölçüde sıfırladık ama bir miktar kaldı.' 'Oğlum kaç lira kaldı', '30 milyon avro kaldı babacığım'. Şimdi bu başçalana sesleniyorum, haydi montajla bakalım. Bunlar 'yalan' diyorsun. Kendisine çağrı yaptım. 'Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının kayıtlarını yayınla' dedim. Yayınlayabilir mi? Yayınlayamaz çünkü hırsızlığı ortaya çıkacak, nasıl yayınlasın. Erzincan'dan sesleniyorum devletin kayıtlarını yayınla senin ne adam olduğunu bütün bir Türkiye görsün."

Kemal Kılıçdaroğlu, "Ne diyordu? 'Yolsuzlukla mücadele edeceğim' diyordu. Bunun bir bakanı vardı. Çıktı televizyonlara 'ben niye istifa edeyim, istifa edecekse Erdoğan istifa etsin. O talimat verdi ben yaptım' dedi. Bunlar montaj mı? Türkiye'deki bütün televizyon kanalları yayınladı, bu nasıl montaj? Demek ki neymiş yalan söyleyen bir adammış o" dedi. 

Kalabalığın, "Tayyip istifa sesleri" üzerine Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstifa eder mi? Allah kimsenin yüzünü yere bakar hale getirmesin. Ben ona değil, çocuklarına acıyorum. Nasıl olur da bir baba kendi hırsızlığına çocuklarını alet eder. İnsanda biraz vicdan, ahlak olur. Utanma duygusu, sadece insanlara özgüdür. İnsanlar utanır ama ar damarı olmayan birisi utanma yetisini de kaybetmiştir. Meydanlara çıkıp oy istiyor. Buradan Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyorum. Sakın ola ki şunu düşünmeyin, ben sizinle o adamı aynı kefeye koymuyorum. Sizler bu ülkenin onurlu yurttaşlarsınız. 'Size yoksullukla, rüşvetle, yolsuzlukla mücadele edeceğiz' dediler sizler gidip oy verdiniz. 'Yasaklarla mücadele edeceğiz' dediler. 17 Aralık Şeb-i Arus'ta onların maskeleri düştü gerçek ortaya çıktı, bu hükumet sizi kandırdı."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com