CHP'nin Erzurum mitingi

CHPnin Erzurum mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu: "Ben size başçalanı göndereyim de millet nasıl soyulurmuş size bir öğretsin bakalım. 'Ben yürütme organının başıyım' diyor. Ee biz zaten onu biliyoruz. Yürütmesen bu millet fakir olur mu?"

ERZURUM (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben size başçalanı göndereyim de millet nasıl soyulurmuş size bir öğretsin bakalım. 'Ben yürütme organının başıyım' diyor. Ee biz zaten onu biliyoruz. Yürütmesen bu millet fakir olur mu?" dedi.

Kılıçdaroğlu, Doğu Anadolu Kongre Merkezi'ne girişte gazetecilerin Ergenekon davası kapsamındaki tahliyelerle ilgili görüşünü sorması üzerine, "Tuncay Özkan'ın ve bazı arkadaşların tahliye edilmesinden ötürü son derece mutluyum ama bazı tahliyelerin edilmemesi gerçekten vicdanı rahatsız edici Türkiye'de artık kimse hapiste olmamalı" diye konuştu.

"Başbakan Kemal" sloganlarıyla salona giriş yapan Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, Erzurum'un kan kaybettiğini belirterek, Erzurum'un nüfusunun, milletvekili sayısının azaldığını ama Erzurum'da AK Parti'ye desteğin azalmadığını söyledi.

- Yumurta fırlatıldı

Bu sırada salonun sağ tarafından henüz kimliği belirlenemeyen bir kadın platforma doğru birkaç tane yumurta fırlattı. Hiç kimseye isabet etmeyen yumurtalar platformun önüne ve merdivene düştü.

Konuşmasına devam eden Kılıçdaroğlu, Erzurumlu'ların vicdanına seslendiğini ifade ederek, "Bütün dünya biliyor onu. Bütün dünya tanıdı. Kul hakkı yiyenlere hesap soracağız. Haksızlık yapanlara hesap soracağız. Temiz siyaset gelene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Sizlerle beraber bu ülkede barışı ve kardeşliği getireceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklayarak, Türkiye'de barışı, huzuru getireceğiz. Biliyorsunuz, başbakan o koltuğa otururken millete sözü vardı. 'Yolsuzluğu önleyeceğim' demişti. Millete giderken 'Yasakları önleyeceğim' demişti. Şimdi 'youtebe'yi, twitter'i yasaklayacağım' diyor. Niye yasaklayacağım diyor. Hırsızlıkları ortaya çıkmasın diye. İstediğin yasağı getir, ne yaparsan yap,  Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece senin maskeni indirmek benim görevim olacak" şeklinde konuştu.

Erzurum'a partisinin grup başkanvekiliyken geldiğini, Palandöken'de bir otelde kaldığını anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Sabah kahvaltısı yaparken Erzurum'un görülmesi lazım. Pencereden bakıyorum, Erzurum'un üstünde büyük bir siyah bulutu. Dediler ki 'bu kömür kirliliği'. Doğalgaz var değil mi burada? O zaman soracağız 'bu kömür kirliliği ne' diye. 'Erzurum yayladır' diyorsunuz. Madem yaylaysa bu kirlilik ne? Erzurum'un suyu içilebiliyor mu? Kaç yıldır yönetiyorlar, Erzurum'u kirlilikten arındıramadılar. Erzurum'a içecek su getiremediler. Onun için söylüyoruz bir kez Cumhuriyet Halk Partisi'ni deneyin, farkı göreceksiniz, ortaya konan politikayı göreceksiniz, Erzurum'un güzelliğini göreceksiniz, Erzurum'un turizmini göreceksiniz. Bunların hepsini yapmaya söz veriyoruz.

Şimdi Erzurum'dan bütün Erzurumlu kadın kardeşlerime ve bütün Türkiye'deki bütün kadınlara söylüyorum, ister başı açık olsun, ister başı kapalı olsun bütün annelerin benim başımın üstünde yeri var. Ayrılık gayrılık benim kitabımda yok. Bana oy versin, vermesin bütün yurttaşlarımı kucaklayacağım. Çünkü ben halkımı seviyorum, insanımı seviyorum, onlara hizmet etmek istiyorum, onların sorunlarını çözmek istiyorum."

"Erzurum'da işsizlik var mı?" diyen Kılıçdaroğlu, "Peki onların çocukları işsiz mi? Ben eminim Erzurumlu'nun evinde bir köşede ufak da olsa bir para var. Ne kadar? 30 milyon avro kadar vardır herhalde. Erzurum zengin ya yok mu o kadar? Ben size başçalanı göndereyim de millet nasıl soyulurmuş size bir öğretsin bakalım. Ben yürütme organının başıyım diyor. Ee biz zaten onu biliyoruz yürütmesen bu millet fakir olur mu" dedi.

- "Erzurum'da oyumuzun küçük olduğunu biliyorum"

Benzin ve mazot fiyatlarına da değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Ayın 30'unda sandığa gideceğiz. Kul hakkı yiyenlerden hesap soracağız, harama ortak olmayacağız. Helale ortak olacağız oyumuzu altı oka Cumhuriyet Halk Partisi'ne vereceğiz. Söz mü? Erzurum'da oyumuzun küçük olduğunu biliyorum. Çünkü ben siyasete atılırken halka söz verdim, hiçbir zaman halka yalan söylemeyeceğim. Oyumuzun az olduğunu biliyorum ama kabahat Erzurumlu'da değil kabahat bizde. Biz gelmedik ki Erzurum'a. Erzurumlu'nun derdini dinlemedik kahvesinde oturmadık, vatandaşın derdini dinlemedik. Ankara'da oturduk, niye bize oy vermiyorsun diye de sorduk, olmaz. Şimdi ben bana oy versin, vermesin her vatandaşı başımın üstünde kabul ediyorum. Bana göre yandaş yok vatandaş var. Vatandaş başımın üstünde hangi partiye oy verirse versin Türkiye'yi kirlilikten arındıracağız, Türkiye'ye temiz siyaseti getireceğiz. Benim sözüm var 3-4 ay içinde CHP iktidarında önce siyasi ahlak yasası çıkartacağız, siyasetin kirlilikten arınması lazım. Unutmayın bu başçalan arada bir Rabia işareti yapıyor. Şimdi Türkiye'nin işini bitirmiş Mısır'ın işine karışıyor. Ne demek bu 4 bakan bir baş çalan."

Kılıçdaroğlu, "Ayın 30'unda sandığa gideceksiniz helale ortak olun harama ortak olmayın. Oyunuzu Cumhuriyet Halk Partisi'ne, halkın partisine verin. Ben de sizleri seviyorum, sizlere hizmet edeceğime sözüm var siyasette malı götürmek yok, malı götürenden kul hakkı yiyenden hesap soracağım" dedi.

Konuşmasının ardından platforma çağrılan partisinin büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarıyla partilileri selamlayan Kılıçdaroğlu, salondakilere karanfil attı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com