CHP'nin Hatay mitingi

CHPnin Hatay mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu (2)

HATAY (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Dini kimliği siyasete alet edenler var. Barışın, huzurun, kardeşliğin, istikrarın adresi CHP'dir, bütün yurttaşlarımın buna inanmasını istiyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu Alanı'ndaki mitingde, yeni sloganlarının "Türkiye'nin birleştirici gücü" olduğunu kaydetti.

Hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, AK Parti'ye oy veren vatandaşlardan ellerini vicdanlarına koyarak seçimde oy kullanmalarını istedi.

Türkiye'nin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyiyle dünyanın en güzel ülkesi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ülkede kirli, kul hakkını yiyen siyasetin olduğunu belirtti.

İktidara gelmeleri durumunda sosyal yardımları artıracaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Dini kimliği siyasete alet edenler var. Barışın, huzurun, kardeşliğin, istikrarın adresi CHP'dir, bütün yurttaşlarımın buna inanmasını istiyorum. Birleşe birleşe kazanacağız. Babanızın, dedenizin partisidir CHP. Geriye dönüp baktığınızda gerçekleri göreceksiniz. Diyorlar ki 'CHP gelirse, devleti yönetemez' yahu devleti kuran parti devleti mi yönetemez. Biz devleti kurduk, yönettik. Bir konuda hak veriyorum, onar gibi yapamayız. Çünkü bizim çalma yeteneğimiz yok. Çünkü bizim hırsızlık yapma yeteneğimiz yok. Kul hakkı yiyemeyiz. Onlar kul hakkı yer, hırsızlık yapar. Onlar gibi devleti yönetemeyiz ama devleti adam gibi yönetiriz, herkes bilsin. CHP iktidara gelirse yardımları kesecekmiş. Niye keselim. Devletin bütçesi var. Son operasyonda yürütülen para 85 milyar avro. Eski parayla 247 katrilyon. Sözüm söz 247 milyarı alacam bu millete vereceğim. O sizin alnınızın teridir çünkü. Yardımları da artıracağız. Fakir fukaraya yardım, bu zaten sosyal devletin gereğidir."

- Belediye Başkanı Savaş ile ilgili iddialar

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın CHP'nin büyükşehir belediye başkan adayı olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Propaganda yapıyorlar. Efendim 'TOMA'lara su vermedi bu başkan' diye. Diyor ki, 'Ben insanımızı, halkımı seviyorum, kimsenin burnu kanamasın istiyorum. Bütün çocuklar bizim çocuklarımızdır' diyor. Burak Can da Berkin de Tunceli'de şehit olan Ahmet de bizim çocuğumuzdur. Biz hiçbir zaman ayrılık, gayrılık yapmadık. Bundan yana değiliz. Biz, bu ülkede herkesin huzur içerisinde yaşamasını istiyoruz. En büyük idealim, sokağa çıktığımızda tanımadığımız bir yurttaşa bile gülen yüzle selam vermeliyiz. En büyük idealim her evde tencere kaynasın, işsizlik olmasın. En büyük idealim, temiz siyaset olsun, halka hesap veren siyaset olsun. Siyaset halkı sömürmesin, kandırmasın. Siyaset her ortamda halka doğruları söylesin. O nedenle söyledim, yalancıdan, hırsızdan, hem hırsız hem yalancıdan başbakan olmaz. Temiz siyaseti bunun için istiyorum." 

Bu seçimlerde ilk kez 2,5 milyon gencin oy kullanacağına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, gençlerin ya özgürlükten ya da yasaktan yana oy kullanacağını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, gençlere güvendiğini belirterek, "Çünkü siz bir diktatöre diz çöktürdünüz, onun karizmasını çizdirdiniz. Bu çok önemli. Lütfü başkan Hatay'a hizmet etmek istiyor. Size inanıyor, sizi seviyor. Biz beraber, birlikte olacağız. Biz birlikte Hatay'ı barış kenti yapacağız" diye konuştu.

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş da Antakya'da başarılı olduklarını, Hatay için de göreve hazır olduklarını söyledi.

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com