CHP'nin Her Zamanki Oyunu!

CHP'nin Her Zamanki Oyunu!
Başbakan Erdoğan, türban konusunda CHP'nin tavrıyla ilgili olarak “Her zaman aynı oyun, değişen bir şey yok” dedi..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi bir ziyarette bulunduğu Finlandiya'da konakladığı Camp Otel'e gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, başörtüsü sorununun çözümü konusunda CHP'nin tavrına ilişkin sorulan bir soru üzerine şunları söyledi:

''Bunlar meydanda söylenen şeyler değildi. İşte şimdi önşartları ortaya çıkmaya başladı. Bunların ne kadar samimi olduğu bellidir. Konu neydi, bakın şimdi nereye çekmeye başladılar. Her zaman aynı oyun. Değişen bir şey yok.

Diyorum ya hep söylüyorum, bunlar akşam başka, sabah başka konuşurlar. Bunların halkoylamasında meydanlarda ne söyledikleri bellidir. Hemen onun çerçevesi içinde yapılacak olanı yaparız. Yeni bir anayasayla ilgili de herkes çalışmasını yapsın. 2011 seçimlerinden sonra da oturalım yeni anayasayı müzakere edelim. Yeni anayasayı hazırlayalım''

Erdoğan, ''Uzlaşma olmazsa AK Parti olarak başörtüsü sorununun çözülmesi için adım atacak mısınız?'' sorusuna da ''Anayasa değişikliğini yapabilecek bir sayı olmadıktan sonra böyle bir adımı atmanın anlamı var mı?'' yanıtını verdi.

Erdoğan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, başörtüsünün laiklik ilkesine aykırı olduğu yönündeki açıklamasıyla ilgili olarak, ''Tam metin üzerinde bilgim yok. Döndükten sonra arkadaşlarımızla değerlendirdikten sonra gerekli olan açıklama neyse orada o açıklamayı yaparız'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com