CHP'nin İktidara Gelmesi İçin 60 Yıl Gerek!

CHP'nin İktidara Gelmesi İçin 60 Yıl Gerek!
Kılıçdaroğlu bayramı halk ile değil sosyete ile kutladı!..

'Bizi ilgilendiren Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'halkla kutlayacağım' sözüdür. Ben buna çok sevindim, Bağcılar, Güngören ya da Gaziosmanpaşa da kutlayacaktır diye ümit ettim. Bir de baktık ki CHP, eski CHP'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 29 Ekim Cumhurbaşkanı resepsiyonuna katılmamasına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan sert tepki geldi. Arınç, Kılıçdaroğlu'nun Cumhuriyet Bayramı'nı halkla değil sosyeteyle kutladığını ileri sürdü.

JET SOSYETEYLE KUTLAMA GÖNDERMESİ
Konuya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, ''Bizi ilgilendiren Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'halkla kutlayacağım' sözüdür. Ben buna çok sevindim, Bağcılar, Güngören ya da Gaziosmanpaşa da kutlayacaktır diye ümit ettim. Bir de baktık ki CHP, eski CHP. Bağdat Caddesi'nde kutluyorlar. Bağdat Caddesi'nde, jet sosyetenin en hızlı olduğu yerde ellerinde Türk bayrakları, ağızlarında 10. Yıl Marşı ile Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorlar, onlar hale 1933'lü yıllarda, halen 1930'lu, 1940'lı yıllarda. Halbuki bir CHP'li Parti Meclisi üyesi ne güzel söylemişti, 'artık 10. Yıl Marşı'nı bırakalım da 100. Yıl Marşı'nı yazalım' diye, onlar hala 10. yıldalar. Kadıköy Belediyesi ve topladıkları kalabalık Bağdat Caddesi'nde yürüyüş yaptı. Varoşlarda, veya İstanbul'un 14 milyonun yaşadığı yerlerde halk denince akla gelecek topluluklarla bu bayramı kutlamadı. Sırf resepsiyona gelmemek için İstanbul'a giden bir genel başkan, bir taraftan açık vermiştir ve Bağdat Caddesi'nde aklınca kutlama yapmıştır.

CHP'NİN İKTİDARA GELMESİ İÇİN...
CHP 60 yıldan beri iktidara gelemiyor, 1950'den bu yana. Gelebilir mi, matematik olarak gelebilir. Türkiye'de ciddi bir parti vizyonu çizerse, Türkiye'yi çok daha kalkındıracağını, gelişmiş bir ülke olarak AB hedefine ulaştıracağını, sosyal adalet noktasında ve diğer konularda daha iyi bir programla ortaya çıkacağını söylerse halkımız oy verip belki kazandırabilir, ama henüz sivilleşmemiş bir parti olarak bunu başarması mümkün değil. Neden sivilleşmemiştir CHP, 'Asker ve CHP resepsiyona katılmadı' başlığından dolayı. Demek ki CHP'nin iktidara gelmesi için daha 60 yıllık bir ömre ihtiyaç var.'' dedi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com