CHP'nin işçi sağlığı ile ilgili grup önerisi reddedildi

CHP'nin işçi sağlığı ile ilgili grup önerisi reddedildi
TBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin, işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda Meclis'te araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin verdiği grup önerisi reddedildi.

Meclis Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da, CHP'nin, işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda Meclis'te araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin grup önerisi görüşüldü.

MHP’DEN SUÇ DUYURUSU

MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy, Bursa'da meydana gelen maden kazasını hatırlatarak, suç duyurusunda bulundu. Özensoy, şöyle dedi:

"Aradan 6 ay geçince iş müfettişleri giremiyor. Çalışma Bakanlığı'nın çıkardığı yönergeyle ödenek yokluğundan dolayı teftişlerin durdurulması sebebiyle, bu teftişi yapan müfettişler oraya o kazadan önce, eğer bu eksikliklerin yapılıp yapılmadığını tespit etmiş olsalardı ki -bu eksiklikler yapılmamış- kazadan sonra yapılan tespite göre oradaki o olay o kaza gerçekleşmeyecekti. Buradan soruyorum bu kazanın müsebbibi en az işyeri sahibi kadar bu tedbiri almayan hükümetin de sorumluluğu var mıdır, yok mudur?
Bir kez daha buradan bu olayın zaman aşımı olmadan bu kazalara bir daha böyle ihmaller olmaması açısından, bu ihmalleri yapanların kimse, gerekli cezanın verilmesi noktasında suç duyurusunda bulunuyorum."


Önerge üzerinde yapılan konuşmaların ardından AKP'nin desteklemediği CHP'nin grup önerisi reddedildi.
(SRK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com