CHP'nin İstanbul adayı mı?

CHP'nin İstanbul adayı mı?
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başakan adayı o mu?
CHP kulislerinde İstanbul adayı için birçok isim konuşuluyor. Kulislerde Mustafa Sarıgül, Şafak Pavey, Gürsel Tekin gibi isimler ön plana çıkıyor. Daha önce de CHP kulislerinde İBB başkan adaylığı için adı geçen bir başka isim Can Ataklı. Usta Gazeteci Ataklı bugün 2006'dan beri çalıştığı Vatan Gazetesi'ne 'veda yazısı'la son verdi. 
 
Son yazısında Ataklı CHP'den İBB adayı olabileceğinin sinyallerini verdi. Ataklı yazısında "Yaklaşık 8 ay önce bir grup CHP’li, akademisyen ve yazar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığımı koymam için bir öneri getirdi." dedi.
 
Ataklı yazsında CHP Genel Başkanıyla görüştüğünü ve bir istekte bulunduğunu belirterek "Bundan iki ay önce, bu projenin giderek duyulmaya başlaması üzerine hem kendimi yıpratmamak hem de dedikoduların artmasını önlemek amacıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettim ve bilgi verdim. Kendisi bunun cesurca ve heyecan verici bir girişim olduğunu belirtti.
 
Kendisinden aday olmayı düşünen isimlerin önceden kamuoyuna sunulmasını ve bir anket yapılmasını rica ettim. Kılıçdaroğlu böyle bir öneriyi dikkate alacaklarını söyledi." dedi.
 
Göreve hazır olduğunu belirten Ataklı "Bu durumda, eğer CHP öngördüğü adayları AKP’ye oy vermek istemeyen halka sorar ve burada ben diğer adaylardan önde çıkarsam adaylığımı koymaktan sakınmam. 36 yılını gazeteci olarak geçiren, siyaset, ekonomi, magazin, spor ve kent yaşamı üzerine binlerce yazı yazan biri olarak mücadeleme aynı zamanda bir siyasetçi olarak devam etmekten kaçınmam.
 
Bu nedenle, bana, dürüstlüğüme, namusuma, ahlak ve vicdanıma, adaletli davranacağıma, kimseyle kin ve nefret gütmeyeceğime inanan, güvenen, İstanbul’da iktidarın karşısına aday olarak çıkmama gönül rahatlığı içinde evet diyenlerin desteğini rica ediyorum." görev hazır olduğunu belirtti! (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com