CHP'nin Kadıköy mitingi

CHPnin Kadıköy mitingi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)

İSTANBUL (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un dünyanın en güzel kenti olduğunu belirterek, "Bütün yeşil alanları son 20 yılda talan edilen, insanlarının yaşamları yollarda geçen, son 20-25 yıldır ulaşım sorunu çözülmeyen, Türkiye'nin umudu, bir dünya markası olması gereken İstanbul... İstanbul'u haramilerin elinden alacağız.  İstanbul'u bütün dünyanın markası yapacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen mitingde partililere hitap etti.

Ülkenin yiğit insanlarıyla uzun bir yola çıktıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, ülkenin birliği ve dirliği, çocukları ve onların geleceği, daha güzel ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye, herkesin aşının, işinin olduğu bir Türkiye, kadın erkek eşitliği için çalıştıklarını söyledi.

"Biz çalışıyoruz onlar çalıyorlar. Biz birleşiyoruz onlar ayırıyorlar. Biz 'kadın erkek eşitliği' diyoruz onlar 'böyle şey olmaz' diyorlar. Biz her inanca, kimliğe saygılıyız onlar değiller" diyen Kılıçdaroğlu, kendilerinin bütün komşularıyla barış içinde yaşamak istediklerini, insanları sevdiklerini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, alanda bir katılımcının açtığı "17 Aralık dünya hırsızlar günü" yazılı pankartı okuyarak, "Recep Bey kesin götürür, bunun patentini alır" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde meydanlarda bugüne kadar hiçbir başbakan için "hırsız" sloganı atılmadığını aktaran Kılıçdaroğlu, yürütme organı başının 17 Aralık'tan sonra kimliğinin ortaya çıktığını anlattı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın hakkında açtığı tazminat davalarından korkmadığını kaydederek, "Zannediyor ki ondan korkacağım. Allah aşkına ayakkabı kutusundan korkandan, korkulur mu?" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"İstanbul, dünyanın en güzel kenti. İstanbul, 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul. Bütün yeşil alanları son 20 yılda talan edilen, insanlarının yaşamları yollarda geçen, son 20-25 yıldır ulaşım sorunu çözülmeyen, Türkiye'nin umudu, bir dünya markası olması gereken İstanbul...İstanbul'u haramilerin elinden alacağız. İstanbul'u sadece rant alanı gördüler, burada yaşayan insanlara değer vermediler. İnsanların sorunlarıyla ilgilenmediler. Yeri geldi her türlü iftirayı attılar. Yerel yönetim, sosyal belediyecilik bizim işimiz. İlk metroyu yapan CHP'li belediyelerdir. İlk tercihli yolu getiren, ilk halk ekmek fabrikalarını kuran, ilköğretimde çocuklara bedava sütü dağıtan ilk belediyeler CHP'li belediyelerdir. Halka bedava su veren belediyeler CHP’li belediyelerdir. CHP’li belediyeler halkın belediyelerdir."

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın "İstanbul'u Kadıköy, Bakırköy, Beşiktaş gibi yapacağım" dediğini belirterek, "Günaydın, günaydın... Aklın başına yeni mi geldi.  İstanbul'u bütün dünyanın markası yapacağız" ifadelerini kullandı.

İlk kentsel dönüşümü yapan belediyelerin CHP’li belediyeler olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, ancak kendilerinin bunu yaparken oradaki vatandaşları kentin dışına sürmediklerini, sorunu beraber çözdüklerini, kentsel dönüşümün olduğu yerdeki rantı oradaki insanlara verdiklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul'da yapılacak kentsel dönüşümde rantın, İstanbul'un ve İstanbullu'nun olacağını bildirerek, her yurttaşın bunu böyle bilmesi gerektiğini ifade etti.

"Bunların yaptığı vurgunlardan söz etmek istemiyorum. Neler çaldıklarını, yürüttüklerini ben de biliyorum siz de biliyorsunuz ama bir gerçeği bütün İstanbullular'a söylemek isterim; 17 Aralık operasyonu öncesi, 2007 yılında Kapıkule'de 202 kilo eroinin bulunmasıyla başlamıştır. Kapalıçarşı'daki bir döviz bürosunun dinlenmesiyle bugünkü başçalanın arkadaşları 4 bakan, bir Başçalan’a ulaşılmıştır" diyen Kılıçdaroğlu, 17 Aralık'ın sadece düğmeye basıldığı tarih olduğunu dile getirdi.

(sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com