CHP'nin Kadıköy mitingi

CHPnin Kadıköy mitingi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)

İSTANBUL (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Çocuklarınızı, ülkenizi, bayrağınızı seviyorsanız, ülkenin geleceğini düşünüyorsanız, her yurttaşın sandığa gitme görevi vardır. Sandığa gitmeyenin şikayet etme hakkı yoktur. Sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanacağız. Nasıl kullanacağız? Helalden yana mı haramdan yana mı? 6 okun böğrüne 'evet' mührünü basacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen mitingde partililere hitap etti.

İstanbul'un vicdanına, özellikle de AK Parti'ye oy veren yurttaşlarına seslenmek istediğini belirten Kılıçdaroğlu, kendisinin hükümeti eleştirdiğini, AK Parti'ye oy verenlerin bu eleştirileri üzerlerine almamaları gerektiğini, kendisinin onlara her zaman saygı duyduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, inancı, kimliği ne olursa olsun her insanı kucakladığını, her insanın başının üzerinde yeri, olduğunu dile getirerek, "Sandığa gideceksiniz. Elinizi vicdanınıza koyup düşünmenizi istiyorum" diye konuştu.

Seçmenlere, "Bize oy ver, yolsuzluğu önleyeceğiz, yoksulluğu bitireceğim, yasakları kaldıracağım" denildiğini ancak yeni yasakların getirildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, bu yasakların arkasının geleceğini ancak kendisinin bu yasakların hesabını soracağını aktardı.

Kılıçdaroğlu, bütün yurttaşlarını sevdiğini ve onlara güvendiğini kaydederek, onlardan oy kullanırken ellerini vicdanlarına koyarak kullanmasını istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Kendi hırsızlıklarını kaptmak ve gündem değiştirmek için Suriye’ye giriş planları yapıyorlardı. Bir Bakan, 3 bürokrat oturmuşlar sanki kahve sohbeti yapıyorlar. O da düştü internete. Birisi diyor ki; 'Süleyman Şah Türbesi'ne saldıralım. Ben adam göndereyim, oraya saldıralım'. Süleyman Şah Türbesi'ni bizim askerlerimiz koruyor. Nöbetçi var. Buradan adam göndereceksiniz, Süleyman Şah Türbesi'ne saldıracaklar, ya da onların militanı bizim askerlerimizi öldürecek. Bir gerekçe bulacağız ve Suriye’ye gireceğiz. Daha önemli olan devletin genleriyle oynadılar. Devletin mahremiyeti diye bir şey kalmadı. Şimdi diyor ki 'yasak getirdim.' Bütün dünyanın öğrendiğini sizden saklamak istiyor. Neymiş devlet sırrıymış. Kahveye düşen bilgi ne zamandan beri devlet sırrı olmaya başladı. Bütün bu kirlilikleri biliyoruz."

- "Yardımlar bizim dönemimizde artacak"

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın daha düne kadar, "Şu CHP var ya CHP, bunlar gelirse devleti yönetemez" dediğini hatırlatarak, "Hayatımda duydum en saçma söz bu. Devletin kuran parti, devleti nasıl yönetemeyecek?" dedi.

"CHP gelirse yardımları kesecekmiş. Sanki kendi cebinden ödüyor da gidince yardımlar kesilecekmiş. Size söz bütün İstanbul, Türkiye duysun. CHP iktidarında hiçbir yardım kesilmeyecek, tam tersine artacaktır. Biz onlar gibi yardım yapmayacağız. İnancımız, insana saygımız var. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Biz böyle yardım yapacağız" ifaedlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, kendilerine yönelik söylenen "Bunlar gelirse devleti yönetemez" sözünü hatırlatarak, "Biz devleti onlar gibi yönetemeyiz. Hırsızlık, kul hakkı yemek nedir bilemeyiz. Bizim o taraflarda bezimiz yok. Biz devleti adam gibi, vatandaşa hizmet için yönetiriz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Çocuklarınızı, ülkenizi, bayrağınızı seviyorsanız, ülkenin geleceğini düşünüyorsanız, her yurttaşın sandığa gitme görevi vardır. Sandığa gitmeyenin şikayet etme hakkı yoktur. Sandığa gideceğiz oyumuzu kullanacağız. Nasıl kullanacağız? Helalden yana mı haramdan yana mı? 6 okun böğrüne 'evet' mührünü basacağız. Söz mü?" ifadelerini kullandı.

(sürecek)

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com