CHP'nin kapısı Sarıgül'e her zaman açık!

CHP'nin kapısı Sarıgül'e her zaman açık!
"Parti tabanında Sarıgül'ün adaylığı konusuda yoğun talep var"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin dün akşam Tokat'ta Anadolu ajansına açıklamalar yapmış, bu açıklmalarında Mustafa Sarıgül'ün adaylığı ile ilgili yasal prosedürü anlatmıştı. "Sanki Mustafa Sarıgül'ün adaylığına karşıymış" gibi bir anlam çıkan açıklamalarına  CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'den düzeltme geldi.
 
Sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Keskin kendisinin sadece yasal prosedürü anlattığını söyledi. Keskin "Ancak kendisi partiye bir başvuruda bulunmadığı için, 8 Eylül’deki PM toplantısında durumunun görüşülemeyeceğini ifade ettim. Çünkü ihraç kararı ancak PM kararı ile kaldırılabiliriyor. Tamamen hukuki durumu anlattım" dedi.
 
Sarıgül için PM olağanüstü toplanır
 
8 Eylül’deki PM toplantısında görüşülememesinin, Sarıgül’ün adaylık şansını ortadan kaldırmadığını belirten Keskin, "Ancak bu konudaki siyasi görüşmeler tamamlanırsa, ortak bir karara varılırsa, parti yönetimi onun gereğini en hızlı şekilde yapar. Sarıgül başvurusunu yapar, Genel Başkan PM’yi olağanüstü toplantıya çağırır, gizli oylamayla ihraç kararı kaldırılır ve aday olur. Benim prosedüre yönelik söylediğim sözler tamamen farklı anlama çekilmiş" diye konuştu.
 
Kendisinin sadece "hukuki" durumu anlatması nedeniyle "Sarıgül’ün adaylığına karşıymış" gibi algılandığını belirten Keskin, "Parti tabanında Sarıgül’ün adaylığı konusuda yoğun talep var, yurttaşlardan, bazı belediye başkanlarımızdan, örgütlerimizden, CHP’den aday olması için ciddi talep var. Bu talep karşısında adaylığının hayata geçmesi için bu somut adımların atılması, ihraç kararının kaldırılması gerektiğini ifade ediyorum" diye konuştu. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com