CHP'nin Kastamonu mitingi

CHPnin Kastamonu mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (2)

KASTAMONU (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu operasyon, 17 Aralık operasyonu, cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonudur. Bu operasyon, devletin sırrının birilerine pazarlanmasının operasyonudur, rüşvet karşılığında" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, iktidarı eleştirdiği için Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren vatandaşların üzülmemesini istediğini, onları eleştirmediğini söyledi.

Vatandaşların seçim öncesinde verdikleri sözler nedeniyle AK Parti'ye oy verdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şimdi ben o vatandaşlarımın vicdanına sesleniyorum. Yolsuzluğu, yoksulluğu, yasakları önlediler mi? Size yalan söyleyenlere artık oy vermeyin. Tek isteğim bu. Artık bu ülkede gerçek anlamda halka doğruları söyleyen, halk için çalışan, cebini dolduran değil, vatandaşın cebini düşünen siyasetçilere oy verin, tek arzum bu. Bunun sözünü veriyor musunuz? Ben de size söz veriyorum, Sizin için çalışacağım, sizin için mücadele edeceğim, sizin çocuklarınız için mücadele edeceğim."

17 Aralık'ta operasyonun yapıldığını, konuşmalar ve tapeler için ‘Bunlar sahte efendim, bu tapeler montaj’ denildiğini bildiren Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kayıtların montaj olduğunu ispatlaması halinde beraber mücadeleye davet etti.

Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi:

"Bir ülkenin başbakanının sesi montaj yapılmamalı ama kendisine çağrı yaptım. ‘Sen bunların montaj olduğun inanıyorsan ispat etmek çok kolay.’ Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) var. 76 milyon yurttaşın telefonları oradan geçiyor. Bir kamu kuruluşu, bağımsız bir kuruluş. Herhangi biriniz telefonla konuştuğunuzda oraya düşüyor. Sen kendine güveniyor musun? Güveniyorsan, o zaman TİB kayıtlarını yayınla. Yayınladı mı? Niye yayınlamıyor? Çünkü gerçek. Yine kendisine teklifte bulundum. Onun unvanı sadece Tokat’ta değil, dünyayı sardı. Artık dünyada herkes onun baş çalan olduğunu biliyor. Dün açıklama yapmış. ‘Ben neyi çaldım’ diyor. İnsaf ya, oğluna bakmıyor musun? 1 milyar dolar var evde. Bakanların çocuklarına bakmıyor musun? Daha ne diyeceksin?"

- "Helalden yana oy kullanmaya hazır mısınız?"

Kul hakkı yemenin günah olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Tayyip, Bilal’i ekmeğe gönder’ diyorlar. Bilal ekmek yemiyor ki pastayla besleniyor, ekmek sizin için, fakir fukaranın işi ekmek. O pastayla besleniyor, balla, yağla besleniyor. Bakın, bir vakıf kurdu, adına ‘TÜRGEV’ dedi. Devletten ihale veriyorsun, ‘rüşveti vakfa yatır’ diyorsun. Kendisine sordum, 100 milyon dolar para TÜRGEV’in banka hesabına yattı, Vakıflar Bankasına adını, hesap numarasını verdim. ‘Arkadaş, bu para senin oğlunun vakfına ne için geliyor?’ diye sordum. Cevap verdi mi? Ne diyor? ‘Efendim, bunları paralel devlet yaptı’, kendisine yine sordum, dedim ki ‘Senin bakanın koluna 700 bin liralık saati paralel devlet mi taktı? O bakanların çocuklarının yatak odalarına bir, iki, üç, beş değil, 7 para kasasını paralel devlet mi koydu? Senin bakanın haram parayla, Rıza Sarraf’ın uçağıyla ailece umreye paralel devlet mi gönderdi?

Senin çocuğunun evine 1 milyar dolar parayı paralel devlet mi koydu? O vakfı paralel devlet mi kurdurdu? Daha ne söyleyeyim? Zaten helal olmaz ki... Onun için söylüyorum, bu seçimlerde bir tercihimiz var. Ya helalden yada  haramdan yana oy kullanacağız. Helalden yana oy kullanmaya hazır mısınız?"

Kendileri için bayrağın çok değerli olduğunu, bayrak geçerken herkesin ayağa kalktığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu,"Bayrakta, bir de cenaze geçerken ayağa kalkarız. Birisi inancımızın, öbürü ulusal bilincimizin gereğidir. Bayrak, her zaman gönderde dalgalanır, hepimiz ona saygı duyarız" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, bu yıl Kırkpınar Güreşleri'ne gittiğini belirterek, 100 yılı aşkın süredir devam eden güreşlerin son gününde Türk bayrağının 25 kişi tarafından taşındığını söyledi.

"Bayrak, hangi bölüme gelirse oradaki vatandaşlar ayağa kalkar" diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Bu yıl Kırkpınar Güreşleri'nde yine büyük bir Türk bayrağı taşındı. Protokolün önüne geldiği zaman ben dahil, bütün vatandaşlar ayağa kalktı Ama 4 AKP’li ayağa kalkmadı. Bunu defalarca söyledim, bu baş çalana dedim ki ‘senin bakanların neden aya kalkmıyor, Türk bayrağı geçerken?’ Şimdi kalkmış, Kuvayi Milliye’den söz ediyor. Sen kim, Kuvayi Milliye kim? Ağzına alamazsın sen. Daha düne kadar ne diyordu? ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım’ diyordu. Şimdi ne diyor? ‘Ben Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başbakanıyım’ diyor."

 

Bursa Valiliğindeki "Türkiye Cumhuriyeti" yazısının kaldırıldığını ve sadece "valilik" yazıldığını öne süren Kılıçdaroğlu, arkadaşlarının bu konuda önerge verdiklerini, ilgili bakanın tabelaya sığmadığı için yazının kaldırdığını söylediğini aktardı.

"Tabelaya sığar, senin kafana sığmamıştır o" diyen Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:

"Bu operasyon, 17 Aralık operasyonu, cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonudur. Bu operasyon, devletin sırrının birilerine pazarlanmasının operasyonudur, rüşvet karşılığında. Rıza Sarraf soruyor İçişleri Bakanı'na, Muammer Güler’e, ‘MİT, beni takip ediyor mu? Emniyet istihbarat beni takip ediyor mu?’ ‘Hiç meraklanma’ diyor, ‘Kimse seni takip etmiyor, sana bir şey olursa önüne yatarım’ diyor. Bunlar resmi kayıtlar, önümüzdeki günlerde bütün ayrıntılarıyla öğreneceksiniz. Bir devletin İçişleri Bakanı 'oğluna çıkar sağladı' diye nasıl olur da birisinin önüne yatar? Berkin’in önüne yatan var mı? Vatandaşın önüne yatan var mı? Niye yatıyor? Para için yatıyor. Para için yatan adama ‘adam’ denir mi? 'Adam' denmez, zaten biz de 'adam' demiyoruz." 

Kastamonu'da belediye başkan adaylarının Mehmet Yıldırım olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, Kastamonuluların daha önce onu bir dönem milletvekili seçtiğini, Yıldırım'ın meclis kürsüsünden Kastamonu sarımsağını bütün dünyaya tanıttığını kaydetti.

Yıldırım'ın Kastamonu için çalışmak istediğini, Nazım'ın "yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine olmalı" dediğini ve bunun için yola çıktıklarını, güçlerini halktan aldıklarını ve hep birlikte mücadele edeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından partisinin Kastamonu ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. 

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com