“CHP'nin kurultaya değil birlik beraberliğe ihtiyacı var”

“CHP'nin kurultaya değil birlik beraberliğe ihtiyacı var”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, partisinin il teşkilatı tarafından tutuklu milletvekilleri için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, partisinin il teşkilatı tarafından tutuklu milletvekilleri için başlatılan imza kampanyasına destek verdi. CHP'deki kurultay çağrısına da değinen Yılmaz, “CHP'nin kurultaya değil, birlik beraberliğe ihtiyacı var” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Merkez İl Teşkilatı, önceki gün Tiritoğlu Parkı'nda tutuklu milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay için imza kampanyası başlatmıştı. Kampanyaya destek vermek amacıyla Tiritoğlu Parkı'na gelen Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz imza verdi. Tutuklu milletvekilleri için başlatılan kampanyaya destek vermek amacıyla İl Başkanı Mahmut Ünal, Banaz Belediye Başkanı Tahsin Erdem, İl Genel Meclisi üyeleri de imza verdi.
CHP olarak millet iradesinin meclise yansıtılmasının sağlanması amacıyla yemin etmeme kararı aldıklarını ve bu kararın arkasında duracaklarını söyleyen Dilek Akagün Yılmaz, “Bazı gazetelerde benim adım kullanılarak farklı bir görüş içerisinde olduğum yazıldı. Bu haberlerin gerçekle hiçbir alakası yoktur. Ben CHP Uşak Milletvekili olarak yemin konusunda meclis CHP grubunun aldığı karara aynen katılıyorum” dedi.
CHP içinde olağanüstü kurultay çağrısına yönelik imza toplama girişimlerinin olduğunu da ifade eden Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, “Böylesi bir dönemde CHP meclis grubu içinde farklı görüşlerin olduğu izlenimi oluşturulmak isteniyor. Hakkımda bazı gazetelerde çıkan haberlerde bu amaçladır. Bu haberler ve oluşturulmak istenen izlenim doğru değildir. Bizler Uşak Kurultay delegeleri ve Uşak örgütü olarak CHP'nin bugün ihtiyacı olan şeyin kurultaya olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle kurultay için imza toplayan arkadaşlarımızın bu taleplerinden vazgeçmesini diliyoruz. Böylesi bir ortamda CHP'nin ihtiyacı olan demokratik bir ortamda tüm örgütünde görüşünün alınacağı demokratik bir tüzük, halkla da bütünleşmeyi sağlayacak yeni bir örgütlenme ve çalışma yönetimlerinin önerilmesi ve hayata geçirilmesidir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com