CHP’nin önündeki yola ilginç isim

CHP’nin önündeki yola ilginç isim
CHP'li Umut Oran'dan tepki: Gökçek CHP'ye yaklaştıkça milli iradenin ne olduğunu daha iyi öğrenir.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, CHP Genel Merkezi’nin önündeki yolun adını “Milli İrade” koydu.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi, CHP Genel Merkezi’nin de üzerinde bulunduğu Anadolu Bulvarı’ndaki yol çalışmalarına devam ediyor. Aylardır CHP’ye gelmek isteyen partililerin ve vatandaşların büyük zorluk çektiği yolun çalışmaları sürerken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de bulvar üzerine kurulan kavşağın ismini duyurdu.

MİLLİ İRADE KAVŞAĞI
Ankara Büyükşehir Belediyesi, CHP’nin önünde bulunan kavşağa ‘Milli İrade Köprülü Kavşağı’ ismini verdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği son mitinglere “Milli İradeye Saygı” adını verirken, ‘milli irade’den vurgu yapması ancak tutuklu milletvekilleriyle milli iradenin çiğnendiği konusunda muhalefetten tepki görüyordu.
 
“GÖKÇEK’İN ATTIĞI SAYILI DOĞRU ADIMDAN BİRİ”
Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “Bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir, Sayın Gökçek de 1994 yılından beri attığı sayılı doğru adımlardan birini atmış. Türkiye’de milli iradeyi tesis eden, egemenliği millete veren parti CHP’dir.” dedi.
CHP Genel Merkezi’nin de üzerinde bulunduğu Anadolu Bulvarı’ndaki yapılan çalışmaların henüz sonuçlanmadığını hatırlatan Oran, “Buraya gelmek isteyen yurttaşlar partililer aylardır cezalandırılıyor. Ancak tek yönlü olarak açık olan bu yolun okulların açıldığı tarihe kadar bitirileceğini umuyoruz. Yoksa beyefendi, yanı başımızda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı’nı da cezalandırmış olacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ne yazık ki her işinde olduğu gibi bu işi de yarım yamalak yapmış.” dedi.

“BOZUK SAAT BİLE DOĞRUYU GÖSTERİR”
Milli İrade Köprülü Kavşağı’nın isminin CHP’nin bulunduğu bölgeye verilmesinin çok doğru olduğunu belirten Oran, “Bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir, Sayın Gökçek de 1994 yılından beri attığı sayılı doğru adımlardan birini atmış. Türkiye’de milli iradeyi tesis eden, egemenliği millete veren parti CHP’dir. CHP padişahlığı kaldırmış, egemenliği, gücü mutlak olarak millete vermiştir. Sonra CHP yine bir adım atmış, milli iradenin daha güçlü yansıması için çok partili hayatı Türkiye’ye getirmiş, ikinci bir devrim yapmıştır. Bu yüzden Cumhuriyetin kurulduğu günden beri de CHP milli iradenin yanındadır, milli irade de CHP’nin yanındadır. Milli irade CHP’ye yönelir, ona açılır. Milli iradenin felsefesi de AKP’nin böyle uzağında, anlayamadığı bir noktadadır. Onu iyi anlamak için CHP’ye gelmek, CHP’ye yaklaşmak gerekir. Sayın Gökçek de bu vesileyle belki bu köprülü kavşaktan geçerken CHP’ye yaklaştıkça milli iradenin, demokrasinin, çoğulculuğun ne olduğunu, kimin yanında olduğunu daha iyi öğrenir.” dedi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com