CHP'nin pankartı Bakan'a soruldu

CHP'nin pankartı Bakan'a soruldu
Hoşuna giden slogan CHP'nin çıkınca Bakan'a talimat verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Edirne’den sonra geldiği Uzunköprü İlçesi’nde Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 3 bin kişiye hitap etti.

Uzunköprü’ye yapılan yatırımları anlatan Erdoğan, kısa tuttuğu konuşmasında Ergene Nehri’nin kirliliğinden söz etti ve kirlilikten CHP’li belediyeleri sorumlu tuttu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından, eşi Emine Erdoğan ve bakanlarla birlikte toplu açılışı gerçekleştirdi.

Açılış törenin ardından da Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte mitinge katılanlara satranç takımı dağıttı. Önde olanlar satranç takımını uzanarak aldı. Arkada kalanlar, atılan satranç takımlarını alabilmek için birbirleriyle yarıştı. Arkadakilerin, öndekileri sıkıştırması izdihama neden oldu. Arada kalan bazı çocuklar ağlarken baygınlık geçirenlere sağlık ekipleri müdahale etti. Ezilme tehlikesi geçiren çocuklar, polisler tarafından bariyerlerin dışına çıkarıldı.

BAKANI YANINA ÇAĞIRDI

Erdoğan’ın, kürsüde konuşmasının başında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu kürsüye çağırıp kalabalık içinden birini işaret ettiği görüldü. Aynı zamanda Edirne Milletvekili olan Müezzinoğlu kalabalığa yöneldiği sırada Erdoğan tekrar seslendi ve yeniden yanına gelen Bakan Müezzinoğlu’na bu kez miting alanının karşısında asılan ve üzerinde tarihi caminin fotoğrafının altında, ‘Kaderine terk edilen tarihi eserler, şimdi hayat buluyor. CHP’li Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’ yazan pankartı gösterdi.Erdoğan’ı dikkatle dinleyen Bakan Müezzinoğlu protokoldeki yerine oturunca yanındaki Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’e, Erdoğan’ın işaret ettiği pankartı gösterdi ve onunla bir süre konuştu. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com