CHP'nin Samsun mitingi

CHPnin Samsun mitingi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)

SAMSUN (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi sen eğer 'hırsız var' cümlesinden utanıyorsan, sana bir teklifim var. Senin, çocuklarının mal varlıklarını kamuoyuna açıkla. Millet görsün. Açıklayabilir mi? Ben de biliyorum ki açıklayamaz" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, partinin seçim müziğine ilişkin, "Güzel bir müziğimiz var. 'Aradık hep ceplerini her taraftan para çıktı' diyor" sözleriyle başladı.

Tüm Türkiye'yi adım adım gezdiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, Samsun'un sadece Türkiye'nin değil, bütün dünyanın göz bebeği olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu,  Samsun'un bütün mazlum ülkelere örnek olduğunu, Mustafa Kemal Atatürk'ün mücadelesinin Samsun'dan başladığını kaydetti.

Geleceğe yönelik büyük umutları olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Umutlarımızı koruyacağız, Türkiye'yi kucaklayıp büyüteceğiz. Büyük Türkiye'yi ellerimizle kuracağız" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir ülkenin sağlklı yönetilmesinin yolu başbakanlık koltuğunda oturacak kişinin temiz olmasından geçer. Bir ülkede siyasetin saygın olmasının yolu, halka hesap vermeyi namuslu görev kabul etmekle geçer. Bir siyasetçinin dürüst ve namuslu olmasının yolu kul hakkı yememekten geçer. Benim bu millete bir sözüm var. Siyasete girdiğimiz günden itibaren söylüyorum, asla ve asla halkıma yalan söylemeyeceğim, ne olursa olsun her yerde doğruları seslendireceğim."

- "Senin, çocuklarının mal varlıklarını kamuoyuna açıkla"

Manisa'da bir üniversite öğrencisinin, çantasından 'hırsız var' yazılı bir kumaş çıkması üzerine polis tarafından yakalandığını savunan Kılıçdaroğlu, "Polis, 'sen Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ediyorsun' diyor. İyi de kardeşim, 'hırsız var' diyor, senin aklına niye o geliyor? Artık bu ülkede nüfusun yarısından fazlası başbakanlık koltuğunda bir başçalanın olduğunu kabul ediyor. Bütün dünya biliyor. Sanmayın ki Türkiye'de konuşuluyor. Gidin ABD'ye hepsi konuşuyor, gidin Meksika'ya hepsi konuşuyor. Hep bu olaylar konuşuluyor" ifadelerini kullandı.

Siyasete girdiği gün mal varlığını internet sitesinden duyurduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu, "Şimdi sen eğer 'hırsız var' cümlesinden utanıyorsan, sana bir teklifim var. Senin, çocuklarının mal varlıklarını kamuoyuna açıkla. Millet görsün. Açıklayabilir mi? Ben de biliyorum ki açıklayamaz" dedi.

- "Allah büyük söyletir"

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Bugün Eskişehir'de konuşmuş, ben ona diyorum ki Allah büyük, bazen söyletir. Bana sataşıyor. 'Evlatlarıma helal lokma yedirmediğim halde, haramdan bahsedecek kalitede değilsin' diyor bana. Cümleyi bir daha okuyorum, doğru söylüyor. Yanlış mı söylemiş? Allah büyüktür söyletir. Sen evlatlarına haram lokma yedirdin. Kendi ağzınla söyledin. Nerede? Eskişehir'de. Kimlerin önünde? Binlerce kişinin önünde söyledin. Ne diyorum, Allah büyüktür ve söyletir."

(sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com