CHP'nin Sarıyer mitingi

CHPnin Sarıyer mitingi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

İSTANBUL (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğer özgürlükçü tavırdan yana oy kullanacaksanız, adresiniz belli. Atatürk'ün partisi, devleti kuran parti, altı ok, Cumhuriyet Halk Partisi, yani halkın partisi" dedi. 

Partisince, Sarıyer İstinye Mahallesi'nde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, bugün altıncı mitingi için Sarıyerliler ile birlikte olduğunu söyledi. 

Çalışa çalışa kazanacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Biliyorsunuz diktatörlerin birden fazla özelliği var. Birinci özellikleri korkuya kapılmaları ve korkmalarıdır. Korktukları için sürekli baskı yaparlar. Siz hiç ayakkabı kutusundan korkan bir Başbakan duydunuz mu? Bizde var ama..." diye konuştu. 

Türkiye Cumhuriyeti'ni şaibeli bir kişinin yönetemeyeceğini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye Cumhuriyeti'ni meydanların 'hırsız Tayyip' dediği bir kişi yönetemez. Türkiye Cumhuriyeti koltuğuna, yurttaşların çıkarını savunan bir kişinin oturması lazım. Az önce söyledim; çalışacağız ama nasıl çalışacağız? Günün 24 saatinde çalışmanızı istemiyorum. Her bir yurttaşımız ülkesini seven, demokrasi ve özgürlük isteyen her yurttaşımız bir kişiyi ikna edecek. Geçen seçimlerde CHP'ye oy vermeyen bir kişiyi ister kahvede, lokantada, fabrikada, caddede, parkta ikna etsin." 

Türkiye'nin yeni bir tarih yazacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, bu seçimlerde 2 buçuk milyon gencin ilk defa oy kullanacağına dikkati çekerek, "Umudumuz, geleceğimiz olan gençler. Özgürlüğümüzün ve demokrasinin güvencesi olan gençler, sizlere sesleniyorum. Sandığa giderken şöyle düşünün. Yasakçı bir anlayışa mı, özgürlükçü bir anlayışa mı oy vereceğiz? Yasakçı anlayıştan yanaysanız adresiniz belli. Bir diktatör var. Başında Recep Tayyip Erdoğan. Eğer özgürlükçü tavırdan yana oy kullanacaksanız, adresiniz belli. Atatürk'ün partisi, devleti kuran parti, altı ok, Cumhuriyet Halk Partisi, yani halkın partisi" ifadelerini kullandı.  

Konuşması zaman zaman çeşitli sloganlarla kesilen Kılıçdaroğlu, partililere helalden yana mı yoksa haramdan yana mı oy kullanacaklarını sorarak, "Haram, kul hakkı ve tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını yiyenlerden hesabını soracağız" dedi. 

 

- "İstanbul dünya olmalı"

 

Kılıçdaroğlu, miting alanına toplananlardan partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ve Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç için destek isteyerek, şunları kaydetti: 

"İstanbul'u bütün dünyanın imrendiği bir metropol haline getirecek bir başkanımız var. İstanbul'u İstanbul'dan yönetecek bir belediye başkan adayımız var. Onlar diyor ki; İstanbul'un sorunlarını 'ben' çözerim. Huzurlu bir Türkiye istiyoruz. Herkesle barış içinde yaşayan yurttaşlar istiyoruz. İstanbul barışın başkenti olmalı. İstanbul huzurun başkenti olmalı. İstanbul yoksulluğun değil, varlığın başkenti olmalı. İstanbul bütün dünya için imrenilecek bir kent olmalı. İstanbul dünya olmalı. İstanbul turizm kenti olmalı. İstanbul entelektüel bir kent olmalı. İstanbul bir kültür kenti olmalı. Çare ne?"

 

- "Ulaşım sorununu çözmek istiyoruz"

 

Seçim günü el ele, kol kola, omuz omuza bayram havasında sandığa gideceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, katılımcılardan sandığa giderken ellerini vicdanlarına koymalarını istedi. 

Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin sorunlarını beraber çözeceğiz. Nazım'ın dediği gibi: 'Bir ağaç gibi tek ve hür. Ve bir orman gibi kardeşçe' yaşayacağız. Bu ülkede barışın, huzurun güvencesi biziz. Herkesin kazanmasının güvencesi biziz. Örgütlenmenin güvencesi biziz. Taşeronlaşmaya karşıyız. Biz, İstanbulluların yaşamlarının yarısını yollarda geçirmesini istemiyoruz. Ulaşım sorununu çözmek istiyoruz" diye konuştu. 

Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bu ülkeyi çağdaş bir yönetim anlayışıyla yöneteceğiz. Diyor ya bazen başçalan, efendim, 'şu CHP gelirse devleti yönetemezmiş.' Ulan, afedersiniz. Devleti kuran parti, nasıl devleti yönetemez? Devleti biz kurduk. Demokrasiyi biz getirdik. Bu millet seni başbakanlık koltuğuna oturttu. Hırsızlık, yolsuzluk yap diye değil. Adam gibi ülkeyi yönet diye getirdi. Ama o aksini yaptı. CHP, devletin bozulan bütün çarklarını yeniden inşa edecek."

 

- "Kentsel dönüşümü getiren ve uygulayan parti CHP"

 

Türkiye'de kentsel dönüşümü ilk defa getiren ve uygulayan partinin CHP olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Kentsel dönüşümde de çare Sarıgül. O nedenle İstanbullu bütün yurttaşlarıma sesleniyorum: Seni kentin varoşlarına götürmeyeceğiz. Doğduğun, büyüdüğün, oturduğun yerde insan gibi yaşayacağın evlere sahip olacaksın. Yeşil alanların olacak. Yeşil alanları imara açmayacağız. İstanbul'u yeşilliklerle, meydanlarla donatacağız. Hele hele Taksim'i yasaklamayacağız. Taksim, halkındır, yurttaşlarındır. İstanbul, enerjisini Taksim'de boşaltacak" şeklinde konuştu. 

Mitinge, CHP Genel Başkan Yardımcıları Şafak Pavey ve Sezgin Tanrıkulu, Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, milletvekilleri, CHP il başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ve Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç de katıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com