CHP'nin suç duyurusunda önemli adım

CHP'nin suç duyurusunda önemli adım
Oslo'da gerçekleştirilen MİT-PKK görüşmesinde MİT'çilerin ifadeye çağrıldığı, Başsavcı tarafından doğrulandı.

Son günlerde gündeme bomba gibi düşen MİT-PKK görüşmesi ile ilgili olarak karanlıkta kalan dataylar netleşmeye başladı... Başsavcı bugün, daha önce de CHP'nin suç duyurusunda bulunduğu konu hakkında açıklama yaparak MİT-PKK görüşmesinden 3 ismin şüpheli olarak ifadeye çağrıldığını doğruladı.

CHP suç duyurusunda bulunacağını bildirmişti:

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Oslo'da gerçekleştirilen MİT-PKK görüşmesi hakkında CHP suç duyurusunda bulunmuştu.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, MİT ile terör örgütü mensuplarının Oslo'da görüştüğü iddialarıyla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve eski MİT Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Batum: "Bu olayı yanlarına bırakmayacağız"

Süheyl Batum konuyla ilgili olarak şu yorumları yapmıştı:

"Gaziler suç duyurusunda bulunuyorlar. Biz ayrıca suç duyurusunda bulunacağız. Bu olayı ne Başbakanın ne Hakan Fidan denilen MİT Müsteşarı olan adamın yanına bırakmayacağız. O gencecik şehitlerin aziz hatıralarını ve ailelerini koruyacağız. Bu konuşmaları yapanları ve görevlendirenleri layık oldukları cezaya çarptırana kadar kovalayacağız".

Başsavcı görüşmeyi doğruladı

PKK'lılarla Oslo'da görüştükleri öne sürülen MİT Müsteşarı Hakan Fidan, selefi Emre Taner ve Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş'in KCK soruşturmasında şüpheli olarak ifadeye çağrıldığı iddia edilmişti. Başsavcı vekili iddiaları doğruladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fikret Seçen, “MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Emre Taner ve Afet Güneş adliyeye çağrıldı” dedi.

İfadeye çağrılma olayından “Başsavcı Turan Çolakkadı'nın da haberi var” diyen Seçen, soruşturmayı KCK savcısı Sadrettin Sarıkaya’nın yürüttüğünü kaydetti.

Savcı Fikret Seçen: “MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Emre Taner ve Afet Güneş yarın adliyeye çağrıldı” diye konuştu. (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com