'CHP'nin tarihi Atatürk'tür'

'CHP'nin tarihi Atatürk'tür'
Haluk Koç, AKP'yi 'üye skandalı' ve 'Gazeteci Ünal' konusunda topa tuttu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, ''Suriye'de tutsak olan gazeteciyi kurtarıyoruz, vay efendim bu da suç. 'Niye Esad ile fotoğraf çektirdiniz, CHP tarihinde kara bir leke' diyorlar. CHP'nin tarihi Atatürk'tür, CHP'nin tarihi Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihidir'' dedi.

Partisinin Havza İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Koç, burada partililerle bir araya geldi.

Haluk Koç, burada yaptığı konuşmada, Eti Bakır Samsun İşletmesi'nde 5 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından olay yerinde incelemelerde bulunmak üzere bölgeye geldiğini belirterek, ''Ortada bir gerçek var, Türkiye bu iş kazalarında ölüm bakımından Avrupa'da birinci sırada. Yılda ortalama bin 500 kişi bu iş kazalarında hayatını kaybetmekte. Dünyada Çin'den sonra ikinci'' diye konuştu.

Hükümeti eleştiren Koç, partilerinin ulusal bütünlükten yana, ulusal çıkarları koruyan, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini savunan, Türkiye'nin birliğini, bütünlüğünü savunan, Türkiye'de hangi inançtan, hangi kökenden olursa olsun herkesi eşit birer Türkiye yurttaşı kabul eden ve buna göre planını, programını yapan bir parti olduğunu vurguladı.

''CHP hakkındaki kafa bulandırmalar devam edecek'' diyen Koç, usulsüz olarak CHP üyelerinin AKP üyesi yapıldığını öne sürerek, şöyle devam etti:

''Bunlar şimdi kendi aralarında 'en çok kim üye yapacak' diye yarışıyorlar. Ne yapıyorlar, sağdan soldan edindikleri TC kimlik numaralarını alıyorlar, partilerine sahte imza ile üye yapıyorlar. Yaşı eski olanlara soruyorum, hiç böyle bir usulsüzlük gördünüz mü- Yozgat il başkanımız dertli, (İtibarım bitti, nasıl AKP üyesi olurum) diyor. Bu durumda olanlar bulunduğu yerlerde evrakta sahtecilikten şikayette bulunacaklar.''

Gazeteci Cüneyt Ünal'ın serbest bırakılması

Haluk Koç, gazeteci Cüneyt Ünal'ın serbest bırakılmasının ardından yaşananları değerlendirerek, şunları kaydetti:

''Suriye'de tutsak olan gazeteciyi kurtarıyoruz, vay efendim bu da suç. 'Niye Esad ile fotoğraf çektirdiniz, CHP tarihinde kara bir leke' diyorlar. CHP'nin tarihi Atatürk'tür, CHP'nin tarihi Türkiye Cumhuriyet'inin tarihidir. Sen kim, Cumhuriyet Halk Partisi tarihine kara çalmak kim- Türkiye'de konuşan ne bir üniversite var ne bir sivil toplum örgütü var. Tek konuşan CHP.''(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com