CHP'nin yeni Parti Meclisi ilk kez toplandı

CHP'nin yeni Parti Meclisi ilk kez toplandı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin olağan kurultayın ardından ilk Parti Meclisi (PM), toplantısı genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında başladı. Kılıçdaroğlu'nun toplantıda partiyi seçimlere götürecek yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini atama
CHP'nin geçen hafta yapılan kurultayının ardından belirlenen yeni Parti Meclisi üyeleri, MYK üyelerini atamak ve yaklaşan yerel seçimler için yol haritası belirlemek için toplandı. Kemal Kılıçdaroğlu, tarafından atanacak MYK ile partinin A takımı belirlenecek. Yeni MYK'da bazı değişiklikler bekleniyor. Buna göre, genel başkan sayısının 17'den 20'e çıkmasının muhtemel olduğu belirtildi. Yine, yeni tüzüğe göre seçimle gelen kadın kolları başkanı ile gençlik kolları başkanı direkt MYK'da yer alacak. 
 
PM'de kendisine yer bulan yeni yüzlerden bazılarının MYK'da yer alması bekleniyor. Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Samsun Milletvekili Haluk Koç, İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, eski bakanlardan Fikri Sağlar ve Ercan Karakaş bu isimler arasında gösteriliyor.
 
Eski yöneticilerden bazı isimlerin yerini koruması beklenirken, özellikle İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın durumu MYK'da olmayabileceği belirtiliyor. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com