"CHP'ye geçme gibi bir düşüncemiz yok"

"CHP'ye geçme gibi bir düşüncemiz yok"
Demokratik Sol Partili (DSP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçeceği iddia edilen merkez Tepebaşı ilçe Belediye Başkanı Ahmet Ataç, "Böyle bir düşüncemiz yok" dedi.

Demokratik Sol Partili (DSP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçeceği iddia edilen merkez Tepebaşı ilçe Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 'Böyle bir düşüncemiz yok' dedi.
Ataç, CHP'ye geçecekleri söylentilerinin hatırlatılması üzerine yaptığı açıklamada, 'Siyasi hayatım 40 yıla yaklaştı ve 30 yılı CHP'de geçti. Siyasi başarıyı DSP'de yakaladım. Güneydoğulu, alevi ve Kürt olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarılı olmasını canı gönülden istiyorum ve başarılı olacağına da inanıyorum. Ancak, bizim şuanda CHP'ye geçme gibi bir düşüncemiz yok. Çünkü, seçmen bizi DSP'den göreve seçti. Hoca (Yılmaz Büyükerşen) ve ben; MHP, Demokrat Parti, CHP gibi çeşitli partilerin oylarını alarak 2009 Mahalli Seçimleri'nde yeniden seçildik. Sol oyların bu kentte tek başına yeterli olmadığını biliyoruz. Bu partilerin oylarıyla göreve geldik ve şuanda CHP'ye geçme gibi bir düşüncemiz yok. Birimiz parlamentoya giderse, birimizin kesinlikle burada kalması gerekiyor' diye konuştu.
'Bizim Eskişehir'de parti değiştirmemiz çok zor' diyen Ahmet Ataç, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Yerel seçimle genel seçim farklı bir şey. Hoca CHP'ye geçerse bakanlığa gider, ya da farklı yerlere gider. Hoca, büyük ihtimalle (ben yerimdeyim) diyecektir diye düşünüyorum. Hocanın yeri boşalırsa, ben tabii ki Büyükşehir Belediye Başkanı olmak isterim. Ama o varken adaylığım söz konusu olamaz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com