CHP'ye Gökçek mi geliyor?

CHP'ye Gökçek mi geliyor?
CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na Ali Gökçek'in atanması gündeme geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları İl Başkanı Olgun Çelik, 13 Mayıs Pazar günü yapılan İstanbul İl Kongresi'nde il yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Çelik'in İstanbul Ana Kademe Yönetim Kurulu'na girmesiyle birlikte, İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu düştü. Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz, Olgun Çelik'in yerine Ali Gökçek'i atamak istiyor. Gençlik Kolları ise Deniz Kılıç'ı istiyor. Son kararı Kılıçdaroğlu verecek.

CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimi yapıldı. Oğuz Kaan Salıcı'nın kazandığı seçimde, Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Olgun Çelik de ana kademe yönetimine girdi. Böylece Gençlik Kolları İstanbul İl Yönetim Kurulu fiilen düşmüş oldu. Çelik'in ana kademe yönetimine girmesiyle birlikte, "Gençlik Kolları'nın yeni başkanı kim olacak?" tartışması başladı.

Gençlik Kolları Örgütü, Çelik'le birlikte çalışan Deniz Kılıç'tan yana eğilim gösteriyor. Gençlik Kolları'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz ise Ali Gökçek'i atamak istiyor. Bu yüzden, Mehmet Zeki Gündüz ile Gençlik Kolları Genel Başkanı Barbaros Dinçer arasında gerilim yaşanıyor. Dinçer, Zeki Gündüz'ün atamalara karışmasını eleştiriyor. Mehmet Zeki Gündüz ise geride bıraktığımız günlerde Gençlik Kolları MYK üyeleriyle yaptığı toplantıda Dinçer'i sert sözlerle eleştirdi.

CHP Genel Başkan yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz, Gençlik Kolları MYK üyesi Onursal Adıgüzel, Umut Akdoğan, Birkan Birol Yıldız ve Gül Çiftçi ile buluştu. Gündüz kendisine yakın isimlerle yaptığı toplantıda, Barbaros Dinçer'in "kontrolden çıktığı''nı söyledi. Gündüz, "Kendi başına, Gençlik Kurultayı yapma kararı aldı. Bunun bedelini ödeyecek'' dedi. İddiaya göre, İstanbul İl Kongresi öncesi yapılan toplantıda, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyelikleri için de görüş alışverişinde bulunuldu. Mehmet Zeki Gündüz, İstanbul İl Başkanı Olgun Çelik ile Birkan Birol Yıldız'ı İstanbul İl Yönetim Kurulu listesine aldıracağını söyledi. Çelik, Yönetim Kurulu'na girdi ancak Salıcı önerilen ikinci isim olan Birkan Birol Yıldız'ı listesine almadı.

Öte yandan, aynı toplantıda, Mehmet Zeki Gündüz, mevcut Gençlik Kolları Genel Başkanı Barbaros Dinçer'in yerine Umut Akdoğan'ı destekleyeceğini de açıkladı. Gündüz, toplantıya katılan dört CHP'liden ''ortak hareket etmeleri'' konusunda söz vermelerini istedi. Zeki Gündüz, toplantıda bulunan Gül Çiftçi ile Onursal Adıgüzel'i 8 Temmuz'da yapılacak olan Büyük Kurultay'da Parti Meclisi Üyesi yapacağını da söyledi. Gündüz, İstanbul İl Başkanlığı'na ise Ali Gökçek'i atayacağını deklare etti.

Bu arada, Mehmet Zeki Gündüz'ün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan'a "Benim haberim olmadan Gençlik Kolları'ndan hiç kimse genel başkanla görüşmesin" dediği de öğrenildi. Tuncay Ceylan'ın da bu talimata uyduğu ve Gençlik Kolları üyelerine randevu verdirtmediği ifade edildi.

Bu durumun yaratığı rahatsızlık ise git gide büyüyor. Geride bıraktığımız günlerde Gençlik Kolları MYK Üyesi bir genç, Kılıçdaroğlu'ndan Tunceli Milletvekili aracılığıyla ranüvu aldı. MYK Üyesi genç, Kılıçdaroğlu'na "Sizinle görüştürülmüyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu ise buna karşılık, "Benim kapım herkese açık" cevabını verdi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com