'CHP'ye karşı saldırı yapılıyor'

'CHP'ye karşı saldırı yapılıyor'
Adnan Keskin, partisinin İzmir il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, ''Hiçbir yurttaşımızı inancından ötürü, etnik yapısından ötürü horlamak, dışlamak, ona dudak bükerek bakmak CHP'nin gündeminde hiç olmamıştır'' dedi.

Keskin, partisinin İzmir il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in sözlerinin ardından CHP'ye karşı ''pervasız ve acımasızca saldırılar'' yapıldığını, partisinin tarihi geçmişiyle kültürüyle bağdaşmayacak ağır ithamların kamuoyuna yansıtıldığını ifade etti.

İktidar partisinin iç ve dış politikada başarısız olduğunu, CHP'ye saldırarak gündemi değiştirmeye çalıştığını ileri süren Keskin, ''CHP'yle ilgili en ağır şekilde yapılan itham, partimizin kafatasçı, faşist bir parti olduğuyla ilgili iddialardır. Bu, tarihin görebileceği en büyük yalan, bir devlet adamına yakışmayacak fütursuz bir iddiadır. Genel seçimler öncesinde partimizin genel başkanını hedef alan başbakan, 'boyunuzu bırakın, soyunuzdan bahsedin' diyerek aslında faşist bir anlayışın kaba bir örneğini vermiştir. Şimdi o sözlerini unutan sayın başbakan, CHP'yi faşistlikle suçlamaktadır'' diye konuştu.

Her vatandaşın CHP nezdinde en üst düzeyde saygı gördüğünü, cumhuriyeti kuran bir parti olarak insanlara ırksal anlamda ve inanç odağından bakmalarının söz konusu olamayacağını ifade eden Keskin, bireysel çıkışları partiye mal ederek suçlama yapmanın yanlış olduğunu ifade etti.

Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hiçbir yurttaşımızı inancından, etnik yapısından ötürü horlamak, dışlamak, ona dudak bükerek bakmak CHP'nin gündeminde hiç olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Biz bütün yurttaşlarımıza eşit odaktan bakıyoruz. Cumhuriyetin vatandaşlık kavramını da Anadolu insanının barışı için çimento olarak görüyoruz.

Bir kitle partisi olmamız nedeniyle yaşadığımız bireysel çıkışları CHP'nin hükmi şahsına bağlayarak partiyi suçlamak, yapılabilecek en büyük ayıptır. Bir başbakana yakışmayacak yaklaşımdır. Parti adına bağlayıcı sözler, parti genel başkanına, parti meclisine ve kurultayına aittir. Bunun dışındakiler, kişilerin bireysel yaklaşımlarıdır ve partiyi bağlamaz. Ayman'ın açıklamaları hiçbir şekilde CHP'yi bağlamaz. O açıklamanın doğruluğu ve yanlışlığı partimizin tabanında değerlendirilir. Siyasetçiler içinde en iyi hesap verilecek süreç o değerlendirme sonucunda belli olur. O günleri de hep beraber yaşayarak göreceğiz.''


Adıyaman milletvekili Salih Fırat'ın istifasıyla ilgili bir soru üzerine Keskin, ''Bu arkadaşımız seçmenlerden oy isterken böyle yapay birtakım gerekçelerle partiden istifa edebileceğini söylemiş midir- Eğer böyle bir açıklama yapsaydı seçilebilir miydi- Siyasetin bu etik dışı davranışlardan da temizlenmesi gerekiyor. Buna Adıyamanlılar en güzel cevabı verecektir'' diye konuştu.

CHP'nin ırkçılıkla ve teokratik bir anlayışla uzaktan yakından ilgisinin bulunmadığını belirten Keskin, bazı gazeteciler ve medya kuruluşlarının CHP'yi linç etme anlayışıyla hareket ettiğini de ileri sürdü.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com