CHP'ye Meclis'te Yine Sansür!

CHP'ye Meclis'te Yine Sansür!
Dün, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasının bir bölümünü kesen Meclis Tv, bugün CHP'ye ikinci kez sansür uyguladı.

Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmasını, Genel Kurul sıralarına koydukları dövizlerle protesto eden CHP milletvekillerinin bu çabası, ekrana yansımadı.

 "GAZİ MECLİS'TE HIRSIZLARA YER YOK!"

CHP milletvekillerinin önlerine koydukları  "Gazi Meclis'te hırsızlara yer yok!" yazan dövizleri, ekranda göstermemek için olağanüstü çaba harcayan TBMM TV yönetimi, aynı tavrı, dövizle kürsüye çıkan CHP milletvekili Süleyman Çelebi'ye de gösterdi.

SÜREKLİ KAMERA AÇISI DEĞİŞTİ!

Faklı açılar kullanarak Çelebi'nin kürsüye koyduğu dövizin, ekrandan okunması engellendi. Grup yönetiminin bu durumu fark ederek, not ile uyardığı Çelebi, dövizi aniden yukarı kaldırınca, mesaj birkaç saniyeliğine okundu ancak sonra bir başka açıya geçen kameralar sansürü devam ettirdi.

MUMCU'DAN TBMM TV'YE KINAMA!

Bu durum üzerine Genel Kurul'da kısa süreli gerilim yaşandı. Oturumu yöneten başkanvekili Güldal Mumcu da , TBMM TV'nin tavrını kürsüden kınadı.

CHP'LİLER SANSÜRÜ, SANSÜRSÜZ HABER'E ANLATTI

Süleyman Çelebi-CHP İstanbul milletvekili:

"Türkiye'de yer yerinden oynuyor, sanki hiçbir şey olmuyor gibi davranıyorlar. Eylemleri,tepkileri dikkate almıyorlar, bunlara dikkat çekmek için yapıldı bu eylem. Bize yargı kararı olmadan böyle değerlendirme yapmayın diyorlar ama ben yargı kararı olmadan birçok insana darbeci dediklerini, yargısız infaz yaptıklarını gördüm.

Buna dikkat çekmek istedik. Tabii ben farkında değilim, göstermemişler, sonra not geldi. Ben de dönerek birkaç yöne göstermeye çalıştım. Bu sefer de üzerine yazı yazarak engellemeye çalıştılar. Sansürlemenin bir başka türü. Aslında sansürlemek de bunu haberleştiriyor bir anlamda, kendi ayaklarına kurşun sıkıyorlar"

Haydar Akar-CHP Kocaeli milletvekili:

"Gazi Meclis'te hırsızları istemediğimizi ifade etmeye çalıştık. Bu Meclis'te Kurtuluş savaşı veren, tüm ekonomik sıkıntılara rağmen Devletin parasına el uzatmayan insanlarımız vardı, bugün ise bu Meclis'te birçok hırsız var. Bunlardan biran evvel kurtulmamız gerektiğini ifade etmeye çalışıyoruz. Grup toplantısında genel başkanımıza uyguladıkları sansürü, bugün yine tarihte ilk defa kürsüde konuşan bir milletvekiline uyguladılar.  Tamamen faşist bir iktidar ile karşı karşıyayız. "

Kamer  Genç-CHP Tunceli milletvekili:

"Maalesef bugünkü Erdoğan, yolsuzluğu ile suç üstü yakalanmış. Bu kişinin şu anda TBMM'de bir hükümeti yok. Dolayısıyla aklanmadığı  sürece başbakanlık yapamaz. Her vesile ile bu tabloyu kamuoyunun dikkatine sunmak istiyoruz. AKP hükümeti artık meşruiyetini kaybetmiştir, kaybetmesinin nedeni de suç üstü yakalanmasıdır. TBMM TV de öteki televizyonlar da sansür uyguluyor. Meclis TV de kasten yapıyor, Cemil Çiçek'in emrinde. " (bee)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com