CHP'ye Veryansın Etti!

CHP'ye Veryansın Etti!
Nesin Vakfı Başkanı Ali Nesin, Kılıçdaroğlu'na böyle selendi...

İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı tarihi Şirince köyünde, butik otel olarak işletilen 16 yapıdan oluşan Nişanyan Evleri için İzmir İl Özel İdaresi Encümeni tarafından alınan yıkım kararının yarın uygulanacağı öğrenildi.

İzinsiz olarak restore ettirilen evler arasında Nesin Vakfı'nın da iki evi bulunuyor ve bu evlerden biri de yarın yıkılacak. Karara isyan eden Nesin Vakfı Başkanı Ali Nesin, Kılıçdaroğlu'na "Bizi bu CHP'den kurtar" çağrısı yaptı.

Selçuk Kaymakamlığından alınan bilgiye göre, Şirince köyünde bulunan, aralarında Sevan Nişanyan tarafından işletilen "Nişan Evleri" butik otel işletmesinin de bulunduğu 22 yapı için "sit alanında kaçak olarak inşa edildikleri"gerekçesiyle İzmir İl Özel İdaresi Encümeni tarafından geçen yıl eylül ayında alınan yıkım kararı, yarın uygulamaya konulacak.

Sevan Nişanyan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yıkılmak istenen şeyin sadece bir takım evler olmadığını, "yaşamın" kendisi olduğunu savunarak, "Yeterince yaşadım. Başkalarının hayat boyu yapamadıkları kadar eser koydum ortaya. Kitaplarımla, yazılarımla, küçük otelcilik alanındaki öncülüğümle, bu köyde yaptıklarımla, topluma ve insanlara karşı borcumu fazlasıyla ödediğimi düşünüyorum. Yıkmaya çalıştıkları şey bir takım evlerden ibaret değildir. Yaşamımı yıkmaya kararlılar" dedi.

Nişanyan Evleri'nin kurucusu Sevan Nişanyan, 16 yapıdan oluşan butik otel işletmesinin yakınına, adını "Hodri Meydan" koyduğu 12,5 metrelik bir seyir kulesi inşa ettirmişti.

ALİ NESİN YIKIM KARARINA İSYAN ETTİ

Yıkım kararı alınan evler arasında Nesin Vakfı'na ait bir Rum evinin de bulunması Ali Nesin'i isyan ettirdi. Vakfa yıllık katkısının bin 500 lira olduğunu vurgulayan Ali Nesin, İzmir İl Özel idaresini ve belediyesini Kılıçdaroğlu'na şikayet edip 'bizi bu halk partisinden kurtar' çağırsında bulundu.

"Arsa dahil toplam 70.000 dolara iki göz kamaşırıcı yapıt daha ortaya çıktı. Bu iki evden biri yarın yıkılacak.

Bugün birini, yarın diğerini, bir sonraki gün de Matematik Köyü'nü yıkarlar.

Sadece Nesin Vakfı'nın değil, Nişanyan evlerinin ikisi de dahil olmak üzere toplam 22 köy evi yıkılacak.

Köylüler infial halindeler. Devletle halk karşı karşıya. Dokuz nüfuslu yoksul bir ailenin iki göz evi yıkılacak örneğin. Hem de bu kış kıyamette.

İnsanların kimseye zarar vermeden, kıyıda köşede biriktirebildikleri üç beş kuruşla alınteriyle, emekle yaptıkları evler yıkılacak.

Aptallığı yeterince yazdım sanırım, yazmaktan ben sıkıldım.

Özüne geleyim: Gelin Şirince'de konuğumuz olun. Yarattığımız güzellikleri son bir defa görün. Vahşete ve tarihe tanık olun. Başka imkanı olmayanlar için yarın akşam saat 9'da Taksim'den, AKM'nin önünden Şirince'ye otobüs kalkacak.

İşin özünün özü: Bir iki gün içinde gerçekleşecek bu vahşetin sorumlularını herhalde merak ediyorsunuzdur. Söyleyeceğim. Ama içim kan ağlaya ağlaya söyleyeceğim: İzmir İl Özel İdairesi ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin egemenliği altındaki İzmir İl Genel Meclisi.

CHP artık kime şikayet edilir bilmiyorum; son merci öleli 70 küsür yıl olmuş.

Sayın Kılıçdaroglu: Ne yap ne et, bu halkı bu halk partisinden kurtar! Şirince gibi on köy, Nesin Vakfı gibi on vakıf feda olsun, yeter ki bizi bu halk partisinden kurtar.

Muhtaç oldugun kudret halk partisinde değil, bu halkın kendisinde mevcuttur! Sevgi ve saygılarımla, Ali Nesin(www.nesinvakfi.org)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com