CHP'yi de dinlemişler

CHP'yi de dinlemişler
Yeni Şafak ve Star Gazeteleri yazdı, 7000 kişinin 3 yıl boyunca dinlendiği iddiaları, ortalığı karıştırdı.

Habere göre , Çağlayan Adliyesi'nden çıkan belgelere göre, Başbakan Erdoğan, yakın çevresi, siyasetçi, gazeteci, yazar, STK temsilcileri ve işadamlarının da aralarında bulunduğu binlerce kişi 3 yıl boyunca dinlenmiş.

Listede yer alan isimlerden bazıları;

Abdüllatif Şener, Numan Kurtulmuş, BDP'li Sabahat Tuncel, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Ali Ağaoğlu, Enerji Bakanı Taner Yıldız, eski AKP milletvekili Turhan Çömez,CHP İstanbul milletvekili Ali Özgündüz,eski CHP milletvekili Yılmaz Ateş, AKP'li Zeyid Aslan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün , CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kuzeni Onur Nazlıaka...

CHP'Yİ DE DİNLEMİŞLER...

CHP Genel Merkezi ve Anadolu Ajansı da dinlenen yerler arasında.

"Lady imam" isimli Twitter kullanıcısı, Can Dündar, Fuat Kozluklu , Ertuğrul Özkök gibi gazeteci  isimler de listede.

Gazetelerdeki liste, siyasilerin de en çok konuştuğu konu oldu bugün...

ENERJİ BAKANI YILDIZ:"ABUK SABUK İŞLER"

Taner Yıldız- Enerji Bakanı;

"2,5 yıldan beri resmi olarak, 5 yıldan beri de gayriresmi olarak dinlendiğimi tahmin eden ve öngören birisiyim. Bize  istedikleri bilgileri sorsalardı söyleyebilirdik ama ismini yeni duyduğum bir örgütten bahsediyoruz. Bu Selam Örgütündeki arkadaşlarımız kimler, kimlerle çalışmışız, ne yapmış, bu örgütün hedefi neymiş? Bu kadar gayriciddi bir iş olmaz.

Açıkça şunu söylemem lazım, ben paralel yapının içerisindeki birisi değilim, arkadaşlarımla beraber.Devletin, ülkenin, siyasetin gerçek sahibini vatandaşımız belirliyor. Sen, ben belirlemiyoruz. Vatandaşımın seçimlerde diyor ki 'yetkiyi size verdim.' Kime yetki verdiyse o bu ülkenin idaresine irade koymaya yetkili olan odur. O yüzden böyle abuk sabuk işlerle uğraşacak vaktimiz yok. "

BEŞİR ATALAY: "DEĞERLENDİRİYORUZ"

Beşir Atalay:"Şu anda bir değerlendirme yapmam gerekmez, esasen değerlendirilecek bir şey de yok. Yani her şey ortada"

LOĞOĞLU:"HÜKÜMETI SİYASİ OYUNCAĞA ÇEVİRDİLER"

Faruk Loğoğlu - Chp Genel Başkan Yardımcısı;

“Bu dinleme konusu yeni gündeme gelmedi. Paralel devlet iddialarının arkasını güçlendirmek, arkasını doldurmak için sürekli bu şekilde gündeme getiriliyor. İki sene, üç sene, dört sene önce de başta sayın Başbakan olmak üzere herkes dinlenmekte olmaktan şikayet ediyordu. O zaman niye bunun üzerine gitmediler? O zaman hükümet kimdi, o zaman niye şikayet etmediler? Bunları sormak lazım. Böcek kaç sene önce yakalandı, Başbakan’ın ofisinde niye o zaman üzerine gitmediler? Niye şimdi gün ışığına çıkıyor? Hükümeti sözde cemaate karşı siyasi oyuncak haline getirdiler.”

HAMZAÇEBİ:"GÖZ YUMANLAR HAKKINDA İŞLEM YAPILMALI"

Akif Hamzaçebi-Chp Grup Başkanvekili;

"Bunun üzerine gidilmeli. Ancak hükümete şunu sormak istiyorum. Bu şimdi mi sizin tarafınızdan öğrenildi, yoksa yıllardır biliyordunuz da konjonktür şimdi gerektirdiği için mi, bunu şimdi paylaştınız.   Çelişkiler var ama derhal üzerine gidilmeli. Chp Genel Merkezi, bazı iş adamları , CHP milletvekillerinin  dinlendiği iddiaları daha önce de basında yer almıştı. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na, Başbakan Erdoğan, 'senin nefes alışverişini bile izliyorum' demişti.  Bunlar dinlemelerden , hükümetin haberi olduğunu gösteriyor. Soruşturma yapılmalı ama buna göz yumanlar hakkında da işlem yapılmalı. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com