CHP'yi Öyle Bir Ti'ye Aldı Ki!

CHP'yi Öyle Bir Ti'ye Aldı Ki!
CHP'nin seçim vaatlerini eleştiren Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'ten ilginç bir yorum geldi..

CHP'nin seçim vaatlerini eleştiren Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'ten ilginç bir yorum geldi. Çiçek,"Neredeyse hepimize cennetten bir parsel verecekler" dedi.

Cemil Çiçek, Beyaz TV'de canlı yayınlanan "Beyaz Koltuk" programında gazeteciler Deniz Güçer ve Metin Özkan'ın sorularını yanıtladı.

BDP'nin 12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçiminde destekleyecekleri aday listelerinde, bazı KCK davası tutuklularının da bulunduğunun belirtilmesi üzerine Çiçek, kimlerin milletvekili adayı olup olmayacağının yasalarda belli olduğunu söyledi.

Tüm siyesi partilerin yarın saat 17.00'ye kadar aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna teslim edeceğini anımsatan Çiçek, bundan sonra da bir gelenek olarak tüm partilerin seçim beyannamesini açıklayacağını söyledi. Çiçek, şunları kaydetti:

"Herkesten bizim beklediğimiz, beni eleştirsin meydanlarda eleştirecek ama kendisi bu sorunları nasıl çözecekse çözüm yollarını ortaya koysun. Biz söylüyoruz, biz yapmaya kalktığımızda bir suçlamadır gidiyor. Gelin bu dönem farklı bir şey yapalım. Meslek kuruluşlarına da çağrıda bulunuyoruz, siyasi partiler gelsinler 'şunu yapacağız, bunu yapacağız' diyerek değil, kaynağını da göstererek açıklasınlar. Kaynaksız 'ben onu yapacağım, ben şunu yapacağım' derseniz, sonra devletin başını belaya sokarsınız. CHP, akıl almaz, her şeyi vaat ediyor, neredeyse cennetten hepimize birer parsel yer verecek, 'şunu yapacağım bunu yapacağım' diyor. 1991 seçimlerine girerken, erken emeklilik gibi bir şey getirdiler. Bunu getirenler, bir defa daha Başbakan oldular ama bugün o erken emekliliğin faturasını 60 katrilyonunun üzerinde bütçe açığıyla biz ödüyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com