CİA'nın başına “gülmeyen adam”

CİA'nın başına “gülmeyen adam”
Dünyanın en önemli ve güçlü istihbarat teşkilatı, CİA’nın başına ‘’Gülmeyen adam’’ olarak tanınan John Brennan getirildi.

Başkan Obama’nın Terörle Mücadele ve İç Güvenlik Danışmanı olan Brennan, 25 yıl süreyle CİA’da görev yapmıştı. Obama, Brenna’nı ‘’El Kaide’yi zayıflatan adam’’ olarak tanıttı. Yeni başkanın göreve başlaması için senatonun onayı gerekiyor.
 
Gazeteport’un haberine göre, Obama, evlilik dışı ilişkisinin ortaya çıkmasının ardından Amerikan Merkezî Haberalma Örgütü (CIA) başkanlığından istifa eden David Petraeus’un yerine John Brennan’ı tercih etti. Obama, 57 yaşındaki Brennan’ı ‘’ Ülkenin en yetenekli ve saygı duyulan istihbarat liderlerinden biri’ olarak tanımladı.
 
YORULMAZ VE GÜLMEZ
 
Brennan ülkesinde ‘’Gülmeyen ve uyumayan adam’’ lakapları ile tanınıyor.Obama da yeni CİA Başkanı için ‘’John, hayatımda gördüğüm en sıkı çalışan kamu görevlisi. Dört yıldır hiç uyudu mu emin değilim. Hiç de gülümsemez’’ dedi.
 
John Brennan da, CIA çalışanlarının ABD'ye hizmet eden gelmiş geçmiş en fedakar, cesur, cömert ve çalışkan kişiler olduğunu, kendi hayatlarını riske atarak ulusal güvenliğe katkıda bulunduklarını söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com