Çiçek fezlekeleri sır gibi saklıyor

Çiçek fezlekeleri sır gibi saklıyor
TBMM’ye ulaşalı 10 günü geçen 4 eski bakan hakkındaki fezlekeler, hâlâ resmi kayda girmedi.

Meclis’in “gelen kağıtlar” bölümüne kaydedilmeyen fezlekelerle ilgili içtüzük ihlali yaşanıyor. İnceleme yetkisi olmamasına karşın TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in talimatıyla fezlekeler sır gibi saklanıyor ve kayda sokulmuyor.


26 Mart’ta tatili sona erecek olan Meclis CHP tarafından olağanüstü gündemle toplantıya çağrılacak. 110 milletvekilinin imzasıyla “gerekçeli önerge” vererek olağanüstü toplantıya çağırılacak Meclis’te tüm muhalefet vekilleri ve bağımsızlar hazır bulunursa Meclis’in “aç-kapa” yapmasının önüne geçilebilecek. Toplantı yeter sayısı olan 184 vekil, Genel Kurul’da hazır bulunursa Genel Kurul’da fezlekeler okunmak zorunda kalınacak.


CHP, MHP ve bağımsızların desteği ile olağanüstü toplantı çağrısını bu hafta yapacak. Gündem, fezlekelerin okunması olacağı için karartma operasyonuna “muhalefet operasyonu”yla son verilmiş olacak. Böylece yerel seçimlere günler kala, sümen altı edilen dosyalardan kamuoyunun haberi olabilecek.


AKP, SEÇİMİ GEÇİRMEK İSTİYOR
AKP ise fezlekelerle ilgili tartışmaların yerel seçimler sonrasına kalmasını istiyor. Dosyalardaki suçlamaların kamuoyunun önüne serilmemesi için 26 Mart’a yapılacak oturumda fezlekelerle ilgili bilginin okunmaması bekleniyordu. Başkent kulislerindeki yeni iddialara göre ise AKP içinde fezleke rahatsızlığı da artarak devam ediyor. Parti yönetiminin, “Meclis’te bir soruşturma komisyonu kurulacaksa, bunun önergesini biz verelim” önerilerini değerlendirmeye aldığı konuşuluyor.

BAĞIŞ’IN ELİNDEN ÇİÇEKLERİ ALMADI
HAKLARINDA fezleke hazırlanan Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış, yerel seçim çalışmalarından uzak tutulmaya çalışılırken bunun bir istisnası Bağış’ın inadı oldu. Bağış, çalışmalara katılmaktaki ısrarını sürdürüyor. Hafta sonu Beylikdüzü’nde otobüsün üzerinden halka çiçek atan Erdoğan, bu sefer bunu gerçekleştirmedi. Çiçekleri Bağış’ın elinde gören Erdoğan, eski bakanın uzattığı çiçekleri almayarak aşağı indi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com