Çiçek'ten Dağlıca açıklaması

Çiçek'ten Dağlıca açıklaması
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Hakkari'de 8 askerin şehit olduğu ve 16 askerin yaralandığı saldırının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e taziye ve geçmiş olsun mesajı gönderdi.
Çiçek mesajında, "Aynı bölgede ikinci kez düzenlenen bu elim saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyorum. Ülkemizin toplumsal barışı tesis etmek, kangrene dönmüş sorunları çözmek yolunda attığı adımları sekteye uğratmayı amaçlayan hain saldırılar hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır" ifadelerine yer verdi. 
 
TBMM Başkanı Çiçek'in mesajı şöyle: 
 
"Milli varlığımıza kasteden bölücü teröristler tarafından Hakkari ilimizin Yüksekova ilçesine bağlı Yeşiltaş Karakoluna düzenlenen saldırı sonucunda 8 Mehmetçiğimizin şehit edildiğini, 16 Mehmetçiğimizin yaralandığını büyük bir üzüntüyle haber almış bulunmaktayım. Aynı bölgede ikinci kez düzenlenen bu elim saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyorum. Vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin birliğini hedef alan bu saldırıların, devletimizin terörle mücadele iradesinde en küçük zafiyet meydana getirmeyeceğinin bilinmesini istiyorum. Ülkemizin toplumsal barışı tesis etmek, kangrene dönmüş sorunları çözmek yolunda attığı adımları sekteye uğratmayı amaçlayan hain saldırılar hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır. Bizleri son derece üzen bu saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve silahlı kuvvetlerimizin değerli mensuplarına başsağlığı diliyorum. Saldırıdan yaralı kurtulan Mehmetçiklerimize de acil şifalar diliyor, ailelerine ve silahlı kuvvetlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com