Çiftçi eğitim toplantıları devam ediyor

Çiftçi eğitim toplantıları devam ediyor
Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından il genelinde çiftçilere yönelik verilen bilinçli tarım eğitim toplantıları aralıksız devam ediyor.

Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından il genelinde çiftçilere yönelik verilen bilinçli tarım eğitim toplantıları aralıksız devam ediyor.
Kış aylarında çiftçilerin boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla; İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Tarımsal Veriler ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan, 2012 yılı Çiftçi Eğitim ve Yayım çalışmaları il ve ilçe merkezlerinde Ziraat Odaları ve Tarımsal Örgütlerin katılımı ve işbirliği ile organize edilerek gerçekleştiriliyor.
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Pazarlar İlçesinde çiftçilere Tarım sigortaları ve Tarımsal sulama konularında eğitim toplantısı düzenledi.
Pazarlar İlçesi Cumhuriyet Meydanında belediye kıraathanesinde yapılan eğitim toplantısında Çiftçilere Tarım sigortalarında devletin verdiği destekler ve Tarımda sulu tarım konuları anlatıldı.
Eğitim toplantısına Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinasyon ve tarımsal veriler şube müdürü Mustafa Kurt ve Ziraat Mühendisi Çoşkun Güler, Pazarlar ilçe Müdürü Süleyman Erhan, İlçe Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Ayşe Seda Ateş ve çiftçiler katıldı.
Şube Müdürü Mustafa Kurt açılış konuşmasında her ilçede tarımsal örgütler ile birlikte toplantılar gerçekleştirdiklerini, bu toplantıların devam edeceğini ve il müdürlüğü olarak vatandaşlar ile toplantılar yapılacağını ifade etti.
Tarım sigortaları hakkında Ziraat mühendisi Çoşkun Güler, Tarımsal sulamalar hakkında Pazarlar İlçe müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Ayşe Seda Ateş bilgi verdi.
Toplantıya katılan çiftçiler tarım sigortaları ve tarımsal sulamaları hakkındaki sorunlarını ileterek Pazarlar gölet’inin en kısa sürede açılmasını beklediklerini belirttiler.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com