Çiftçi yağan yağmurdan memnun

Çiftçi yağan yağmurdan memnun
Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, yağmur yağışının tüm tarımsal ürünlere faydası olduğunu, ancak bir kaç gün önce mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının meyve ağaçlarında hareketliliğe neden olmasının tehlikeli olduğunu söyledi.

Oda Başkanı Topall, bir kaç gün öncesine kadar sıcakların mevsim normallerinin üzerinde olmasının bir çok meyve ağacını çiçek açma noktasına getirdiğini bildirdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, “Bu yıl etkili olan yağmur yağışı oldukça faydalı. Yeraltı sularının zenginleşmesinin tarım ürünlerine son derece faydalı. Son yağan yağmur ile birlikte mevsim şartlarının normale dönmesini umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Topal, açıklamasının devamında, son günlerde gübre ve mazot fiyatlarındaki artışın çiftçiyi büyük ölçüde üzdüğünü söyledi. Topal, "Mazot fiyatlarının büyük oranda artış meydana gelmesi, ayrıca 26 nitrat 50 kg'lık 1 torba gübrenin 33 TL'den 40 TL'ye, 33 nitrat 1 torba gübrenin ise 40 TL'den 50 TL'ye yükselmesi çiftçinin girdilerinin artmasına neden oldu. Üretici zor günler geçiriyor" dedi. (VİK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com