Çiftçilere ''destekleme'' uyarısı

Çiftçilere ''destekleme'' uyarısı
Çiftçilerin, yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve bakliyat için verilen desteklemelerde fark ödemesi için 30 Ağustos'a kadar başvuru yapması gerektiği bildirildi.
     Çiftçilerin, yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve bakliyat için verilen desteklemelerde fark ödemesi için 30 Ağustos'a kadar başvuru yapması gerektiği bildirildi. 
     Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline Göre 2012 Yılı Ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliğinin yürürlüğe girdiği belirtildi. 
     Yağlık ayçiçeği, dane mısır, aspir, buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, kuru fasulye, nohut ve mercimek üreten çiftçilerin, yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteğinden yararlanabilmesi için ürünlerin hasat tarihlerine kadar 2012 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) dosyalarını yaptırmaları veya güncellemeleri gerektiği duyurulan açıklamada, şöyle denildi: 
     ''Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticiler için başvuru başlangıç tarihi 1 Ekim 2012, son başvuru tarihi ise kütlü pamuk, yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola ve aspir için 2 Nisan 2013, dane mısır, buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek için 30 Nisan 2013 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilemeyecektir. Fark ödemesi desteği başvurusu sırasında başvuru dilekçesi, alım salım belgesi (müstahsil makbuzu veya fatura), borsa tescil beyannamesi (İl ve İlçe Müdürlüklerimizce yaptırılacaktır) istenecektir. Çiftçilerimizin yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteğinden yararlanabilmesi 30 Ağustos tarihine kadar 2011 yılı ÇKS dosyalarını yaptırmaları veya güncellemeleri gerekmektedir.'' 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com