Çiftçilere makine ve ekipman desteği

Çiftçilere makine ve ekipman desteği
AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, ''Ankara'da krizlerle uğraşıyoruz, bazı partiler de kendi kendilerine kazdıkları çukurdan 'nasıl çıkarım' diye uğraşıyor'' dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, ''Ankara'da krizlerle uğraşıyoruz, bazı partiler de kendi kendilerine kazdıkları çukurdan 'nasıl çıkarım' diye uğraşıyor'' dedi.
Aksoy, Gediz ilçesinde, çiftçilere makine ve ekipman desteği tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada, Kütahya'ya yapılan toplam makine ve ekipman desteğinin 16 milyon liraya ulaştığını, bunun 3 milyon lirasının Gediz'e verildiğini söyledi.
Desteğin yarısının hibe olarak aktarıldığını bildiren Aksoy, kalkınmayı köylüden başlatan AK Parti'ye teşekkür edilmesi gerektiğini anlatarak, şöyle konuştu:
''Ankara'da krizlerle uğraşıyoruz, bazı partiler de kendi kendilerine kazdıkları çukurdan 'nasıl çıkarım' diye uğraşıyor. Etrafımızda krizmatikler var. Onlar da 'kriz meydana getirelim, Türkiye hareket yapmasın, hamle yapmasın, çalışmasın, anayasa yapmasın' gibi debelenmelerle vakitlerini geçirmek için uğraşıyorlar. Tabi bunlar eski alışkanlıklar. Bundan 10- 20 sene evvel Türkiye ömrünü böyle harcadı. Ankara'da debelendiler ama buralara bakmak akıllarına gelmedi. Biz burada kervanımızı yoluna koyduk. 'Durmak yok yola devam' diyoruz. Orada debelenen debelensin, ne yapalım yani. Meclisimiz açılmıştır. Pazartesi günü meclis başkanımızı seçeceğiz. Mutedil bir kardeşimiz Meclis Başkanımız olacak. Her zamanki gibi komisyonlarımızı seçeceğiz, Meclis çalışmalarına devam edecek. Yemin eden eder, gelen gelir, gelmeyen gelmez.''
İl Tarım Müdürü Dr. Altuğ Atalay ise Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında bu yıl için Kütahya'ya 8 milyon lira ödenek tahsis ettiğini kaydetti.
Gediz çiftçisine 263 adet zirai makine ve ekipman dağıtılacağını ifade eden Dr. Atalay, Muhipler ve Yelki köylerinde 700 çiftçiyi ilgilendiren toplu basınçlı sulama projelerine ödenek ayrıldığını dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com