"Çiftçiye ananı da al git, Barzani'ye hoşgeldin"

"Çiftçiye ananı da al git, Barzani'ye hoşgeldin"
"Recep Tayyip Erdoğan gideceğin yer Yüce Divan, orada hesap vereceksin. Dağa, taşa okuya, yaylaya, ovaya 'Ne mutlu Türkiye'm' yazmazsam namerdim. Andımızı tekrar öğretmezsem namerdim."
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Antalya gezisinde AKP Hükümetini ve Erdoğan'ı çok sert ifadelerle eleştirdi.
 
Bahçeli iktidara gelemeleri durumunda Erdoğan'ı Yüce Divan'da yargılayacaklarını belirterek "Cenabı Allah nasip eder iktidar olursak Recep Tayyip Erdoğan gideceğin yer Yüce Divan, orada hesap vereceksin. Dağa, taşa okuya, yaylaya, ovaya 'Ne mutlu Türkiye'm' yazmazsam namerdim. Andımızı tekrar öğretmezsem namerdim. Türk varlığına düşman olan, bunu açıkça söyleyen, Türk'ü kovmaya çalışan her kim varsa kökünü kazımazsam namerdim. Bunun yapabilmek için sandıktan sizin iradenizle gelmek istiyoruz. Bu adamdan cumhurbaşkanı olmaz, bu adamdan demokrat bir iktidar olamaz. Diktatörlüğe heveslenmiş. Kendi partisini milletvekilini daha adam yerine koymuyor. Şaşırmış, çılgınlaşmış. Kendini felakete götürürken AKP'yi de, ülkeyi de felakete sürükleyecek." dedi.
 
Başbakan Erdoğan'ın Mesut Barzani'yle Diyarbakır buluşmasına yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli "Çiftçiye 'Ananı da al git' diyor ama Barzani'ye 'Hoşgeldin' diyor" dedi. Bahçeli Erdoğan'ın Türkiye'yi böldüğünü ifade ederek 'Kuzey Kürdistan' demesini edepsizlik, insafsızlık olarak değerlendirdi.
 
 MHP Lideri Bahçeli, "Ama belli, Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanı olduğundan bu yana bölünmüş yolları yapan adam bölünmüş ülke yapmaya çalışıyor şimdi" diye konuştu.
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a 'ağlayan Başbakan Yardımcısı' lakabını takan Bahçeli "İki acıklı laf söyle, gözlerinden yaş döktürüyor. Memleketin içine battığı durumu görmüyor. AKP'yi övüp övüp geziyor. Recep Tayyip Erdoğan'a bir konuda bir cümle söylüyor. Ondan azar işitiyor. Sonra Recep Tayyip Erdoğan, 'Başbakan benim. Ne dersem o olacak' diyor. Peki, milletinden oy alırken böyle konuşmuyorsun. Milletin desteğin aldıktan sonra bu kibir nedir, bu şaşkınlık nedir? Nereye gidiyorsun Recep Tayyip Erdoğan?" dedi.(BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com