“Çiftçiye hizmet eden bir kurum haline getireceğiz"

“Çiftçiye hizmet eden bir kurum haline getireceğiz"
Eskişehir Pancar Kooperatifi Başkan adayı Tarık Ünal, Yenişehir ilçesine bağlı köy muhtarları ile biraraya geldi.

Eskişehir Pancar Kooperatifi Başkan adayı Tarık Ünal, Yenişehir ilçesine bağlı köy muhtarları ile biraraya geldi.

Elegant Salonunda yapılan toplantıda konuşan Ünal, Pancar kooperatifini çiftçiye hizmet eden bir kurum haline getireceklerini söyledi.
Mevcut yönetimin kooperatifi iyi yönetmediğini iddia eden Ünal, 'Yapılan yanlış uygulamaları sizler adına belge ve bilgilere dayanarak defalarca sorduk. Ancak bugüne kadar ne başkan'dan nede yönetimden ses çıkmadı. İftira kampanyası deyip geçiştirdiler. İddialarımız bilgi ve belgelere dayanmasa savcılık harekete geçmezdi. Bu kadar yaşanan olumsuzluklara rağmen yönetimin suskun kalması manidardır' dedi.
Eskişehir Pancar Kooperatifinde muhasebe bölümünde 1 senede 3 muhasebe müdürünün değiştiğini iddia eden Ünal şöyle konuştu; 'Şuanda vekaleten muhasebe müdürlüğü yapan kişi Halil Ünal'ın yiyenimidir? 2007 Genel Kurulunda Şeker Fabrikasını alacağız, Pancar Motoru Eskişehir'e getireceğiz, yem fabrikasını Kooperatife kazandıracağız, Yenişehir'e soğuk hava deposu ve salça fabrikası kuracağız diye söz veren yönetim bunların hangisini yaptı. Bunları yapamayan yönetim 200 milyon'luk dev kurumu iş yapamaz hale getirdiler. Kota konusunda çaresiz kalan bu yönetimin tek yaptığı şey har vurup harman savurdular.' Seçildiği takdirde yapacaklarını sıralayan Ünal şunları söyledi; 'Kota sorununu çözmek için mücaadele edeceğiz, alternatif ürünler için soğuk hava depoları kuracağız, çiftçimize tohumluk ürünler ve damızlık hayvanlar vereceğiz, Ticaret Borsasından mal alımı yapacağız, çiftçimize gübre, zirai ilaç ve tarımsal ekipmanlar vereceğiz. Bu zamana kadar ihmal edilen Yenişehir ve İnegöl çiftçilerine tüm desteği vereceğiz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com