Çifte Madalyalı Buse Büyükşehir'in Gururu Oldu

Çifte Madalyalı Buse Büyükşehir'in Gururu Oldu
Türkiye’de bayan güreşinin “bir numarası” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı sporcusu Buse Tosun, madalyalarına bir yenisini daha ekledi

Türkiye’de bayan güreşinin “bir numarası” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı sporcusu Buse Tosun, madalyalarına bir yenisini daha ekledi. Henüz 17 yaşındaki Buse Tosun, Gençler Avrupa Şampiyonası’nda kazandığı altın madalyanın ardından, Genç Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda da ikincilik kürsüsüne çıktı.
Peş peşe katıldığı iki şampiyonadan iki madalyayla dönen genç sporcu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Pervin Şenel Genç’i ziyaret ederek mutluluğunu paylaştı. Kulüp yöneticileri ve antrenörlerinin de katıldığı ziyarette sporcularının başarısından büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Antrenör Selahattin Karaman, “Bizim hedefimiz sporcularımızı olimpiyatlarda kürsüye çıkarmak. İlk günden bu yana belirlediğimiz tüm hedeflere ulaştık. Bu hedefe de ulaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
Kulüp bünyesinden yetişen sporcuların böylesine büyük başarılar kazanmasının kendileri için gurur kaynağı olduğunu dile getiren Genel Sekreter Genç de, belediye olarak ellerinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com