Çiftlikte av köpeği yetiştiriyor

Çiftlikte av köpeği yetiştiriyor
Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bir girişimci tarafından kurulan çiftlikte, avlanmada kullanılan Alman ırkı Kurzhaar Kennel cinsi köpekleri yetiştiriyor.

Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bir girişimci tarafından kurulan çiftlikte, avlanmada kullanılan Alman ırkı Kurzhaar Kennel cinsi köpekleri yetiştiriyor.

KÜTAHYA - Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bir girişimci tarafından kurulan çiftlikte, avlanmada kullanılan Alman ırkı Kurzhaar Kennel cinsi köpekleri yetiştiriyor.
Çiftlik sahibi Erol Dursun, merkeze bağlı Yenice köyünde uzun yıllar faaliyet gösteren av köpeği üretme çiftliğini Altıntaş'a taşıdığını ve burada Kurzhaar Kennel cinsi köpek yetiştirmeye başladığını söyledi.
Bu cins köpeklerin dünyada avlanmada yaygın olarak kullanıldığını belirten Dursun, ''Köpeklerin yavruları dünyanın birçok ülkesinden meraklıları tarafından daha doğmadan satın alınıyor'' dedi.
Dursun, önceki yıllarda bunu ek iş olarak yaptığını ifade ederek, şöyle konuştu:
''Her işte olduğu gibi bu işin de çok ciddi ve uzun vadeli düşünülmesi gerektiğini anladım. Altıntaş'ın tanıtımını yapmak, bıldırcın ve tavşan avına çok müsait olan merayı değerlendirmek amacıyla tesisimi Kütahya'nın Yenice köyünden Altıntaş'a taşıdım. Köpekler Alman ırkı olup, Kurzhaar Kennel cinsidir. Burada tek cins hayvan bulunduruyorum. Bu cins köpekler, avın her türü için özel yetiştirilemeye müsait köpeklerdir. Yaz ve kış aylarında kara avcılığında tavşan, domuz, bıldırcın avı için çok iyi verime sahip köpekler, soğuk havada göle girip ördek avını sahibine getirebilecek özelliktedir. Türkiye'nin her bölgesinden meraklı müşterilerimiz var ve köpekleri pazarlamanın yanı sıra av köpeği eğitimi veriyoruz.''
Satışları internet aracılığıyla yaptığını anlatan Dursun, yavrular doğmadan alıcı çıktığını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com