Cihaner AKP'yi yerden yere vurdu!“

Cihaner AKP'yi yerden yere vurdu!“
"AKP ele geçiremediği her şeye saldırıyor”

Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Kars Demokrat Dernekler Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği ”Türkiye Gündemi” konulu panele katıldı.

Cihaner, yoğun katılımın yaşandığı panelde katılımcıların Türkiye’nin gündemini oluşturan konular hakkındaki sorulara cevap verdi. Geçtiğimiz günlerde avukatlara uygulanan baskı üzerinde duran Cihaner ”İstanbul Barosu dünyanın en çok üyeye sahip olan barolarından biridir ve bu kadar çok üyeyin seçimiyle gelen bir yönetimi pasifize etmeye çalışmak AKP’nin ele geçiremediği her şeye saldırdığının bir göstergesidir’ dedi.

-CHP’yi ele geçiremezler-

İstanbul Barosu üzerinde oynanan oyunları uzun uzun anlatan Cihaner, CHP’nin ele geçirilemeyen tek kale olduğunu da ifade etti. Cihaner, “ AKP kendisinden olmayana hayat hakkı tanımıyor. CHP’nin de önemi burada ortaya çıkıyor, çünkü CHP’yi ele geçiremezler” dedi. İstanbul Barosunun yanında olduklarını belirten Cihaner, Baro yönetimini desteklemek için çok sayıda CHP’li vekille birlikte baroyu ziyaret ettiklerini de sözlerine ekledi.

-AKP gidişini hızlandırıyor-

Yeni Anayasa süreci, İmralı görüşmeleri ve Suriye konularında AKP’nin politikalarını eleştiren Cihaner, bu konulardaki başarızlıklarının AKP’nin gidişini hızlandırdığını belirtti. Cihaner, “ Milli iradeyi sakatlayan seçim barajı ve tutuklu milletvekilleri gibi sorunlarımız varken demokratik bir Anayasa yapılması mümkün değildir” dedi.

-Hiçbir baharda bu kadar insan ölmez-

Tunus’ta başlayan ve diğer Ortadoğu ülkelerinde devam eden Arap Baharı’na ilişkin soruları da yanıtlayan Cihaner, “ ‘Bu süreci ‘bahar’ olarak adlandıran çok az insan kaldı, hiçbir baharda bu kadar insan ölmez” diye konuştu. Cihaner, panelin ardından katılımcılarla hatıra fotografı da çektirdi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com