Cihaner'den Sürpriz Destek Geldi!

Cihaner'den Sürpriz Destek Geldi!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İsmailağa Cemaati mensupları tarafından karşılanmasına sürpriz bir destek geldi.

"Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla İstanbul'da düzenlenen törene katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İsmailağa Cemaati mensupları tarafından karşılanmasına son dakika CHP'nin Denizli milletvekili adayı olan Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'den destek geldi.

Medeni bir hareket

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı görevini sürdürürken, İsmailağa Cemaati'ne yönelik soruşturma ile gündeme gelen Cihaner, sözkonusu olayla ilgili BUGÜN'e yaptığı açıklamada, "Her şeyi değerlendirmek ve yorum yapmak yanlış olur. Bunlar boş ayrıntılar. Normal, insani ve medeni bir hareket. İnsanlar sokakta nasıl karşılanırsa öyle karşılaşmışlar" dedi. Ergenekon davasının tutuksuz sanığı olan Cihaner, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından hazırlanan ve Parti Meclisi'ne (PM) sunulan milletvekili listesinde yer almaması ve daha sonra kontenjan adayı olarak listeye girmesi konusunda ise, açıklama yapmak istemediğini belirtirken, "Parti yetkilileri gereken açıklamaları yaptı" diye konuştu. 14 Nisan Perşembe akşamı "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki etkinlikte, Kılıçdaroğlu'nu girişte, İsmailağa cemaati mensupları Sinan Aktaş ve Fahri Uzun karşılamıştı. Kılıçdaroğlu, cemaat üyeleri ile kısa süre sohbet ederken, CHP liderinin, salona birlikte girme teklifini bazı partililerin uyarısına rağmen "Hiçbir sorun yok" diyerek kabul ettiği ortaya çıkmıştı.

"Barış için"

Aktaş, ilgi çeken sohbetle ilgili olarak, Kılıçdaroğlu'na dünya ve ahirette saadetler dilediklerini, salona birlikte girmeyi teklif ettiklerini, amaçlarının Türkiye'ye barış görüntüsü vermek olduğu değerlendirmesi yapmıştı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com